Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини

Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини

Назва:
Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,41 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
АЛЬБОЩИЙ ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 614.842
Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини
21.06.02 – Пожежна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МВС України
Науковий керівник:
-
кандидат техничних наук, старший науковий співробітник Муравйов Сергій Дмитрович, старший науковий співробітник науково- дослідного відділу № 1 Українського науково-досліднного інституту пожежної безпеки МВС України (м. Харків).
Офіційні опоненти:
-
Соловей Віктор Васильович доктор технічних наук, професор, начальник відділу №43 Інституту проблем машинобудування НАН України (м. Харків);
-
Сирих Василь Миколайович кандидат технічних наук, доцент, завідувач сектором пожежно-технічних досліджень науково-дослідного інституту судової експертизи ім. М.С. Бокаріуса, Міністерство юстиції України (м. Харків).
Провідна установа:
Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, кафедра безпеки життєдіяльності та інженерної екології, Міністерство освіти і науки України (м. Харків).
Захист відбудеться 15 березня 2001 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.707.01 при Академії пожежної безпеки України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевского, 94
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Академії пожежної безпеки України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевского, 94
Автореферат розісланий 12 лютого 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривцова В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хліб - загальнонародне надбання і богатство країни, яке створюється на полях трудом мільйонів людей. Проте до четвертої частини урожаю зернових і олійних культур безповоротно втрачається при їх транспортуванні, зберіганні і переробці. Найбільш істотними є втрати в процесі зберігання. Як правило, внаслідок порушення технологічного процесу відбувається самонагрівання і самозаймання продукту, що зберігається.
У зв'язку з цим на перший план виступає задача раннього виявлення процесів термічної активності рослинної сировини (РС). Існуючі на цей час системи термометрирування справляються з нею незадовільно: Об'єм зернопродуктів, що захищається за допомогою лінійної термопідвіски, при діаметрі силоса елеватора 3 м становить 30%, а при 6 м - не перевищує 9%.
Не менш актуальним є питання ліквідації процесів самонагрівання і займання рослинної сировини. Часто неправильний вибір способу ліквідації призводить не тільки до необгрунтованих втрат продукту, нанесення значного збитку будівлям і спорудам, але і до загибелі людей. Так, при ліквідації аварійної ситуації на Двуречанському элеваторі Харківської області (1981р.) зруйновані 4 суміжних з аварійним силосом, загинув головний інженер; внаслідок аварії на елеваторі в с. Савінци (Харківська обл.) (1992р.) зруйнована монолітна залізобетонна будівля елеватора, загинуло 11 чоловік (цей сумний список можна було б продовжити).
Тому задача створення методів підвищення пожежної безпеки зберігання РС за рахунок раннього виявлення і ліквідації процесів термічної активності є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження проводилися в рамках держбюджетних науково-дослідних робіт, в яких автор брав участь як відповідальний виконавець і керівник НДР: "Провести долідження та розробити рекомендації щодо зменшення пожежної небезпеки зерно- та комбікормосховищ" (№ ГР 0195U012840) (відповідальний виконавець), "Провести дослідження і розробити методи виявлення процесів самонагрівання рослинної сировини в сховищах силосного типу" (№ ГР 0199U003335) (керівник НДР), "Провести дослідження і розробити рекомендації щодо ліквідування процесів горіння в силосі елеватора" (№ ГР 0199U003335) (керівник НДР).
Мета роботи і задачі дослідження. Метою дослідження є обгрунтування можливості виявлення в сховищі РС пожежонебезпечної ситуації на ранній стадії і подальшій її ліквідації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розробка методів і засобів підвищення пожежної безпеки сховищ рослинної сировини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок