Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЛИЖНІЙ ПОРЯДОК В АМОРФНИХ СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ТЕЛУРУ

БЛИЖНІЙ ПОРЯДОК В АМОРФНИХ СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ТЕЛУРУ

Назва:
БЛИЖНІЙ ПОРЯДОК В АМОРФНИХ СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ТЕЛУРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,62 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ЦАЛИЙ
ВОЛОДИМИР ЗІНОВІЙОВИЧ
УДК 539.213; 620.1; 536.41
БЛИЖНІЙ ПОРЯДОК В АМОРФНИХ СПЛАВАХ
НА ОСНОВІ ТЕЛУРУ
Спеціальність: 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Чернівці - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на кафедрі загальної фізики.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Венгренович Роман Дмитрович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри загальної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Мудрий Степан Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, професор кафедри фізики металів.
доктор фізико-математичних наук, професор Фодчук Ігор Михайлович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри фізики твердого тіла.
Провідна організація: Дніпропетровський національний університет (м. Дніпропетровськ).
Захист відбудеться "21" грудня 2001р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою 58012, м.Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий "20" листопада 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Курганецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Володіючи спектром унікальних фізичних, хімічних і оптичних властивостей, халькогенідні склоподібні напівпровідники (ХСН) широко використовуються в ряді функціональних пристроїв мікро- й оптоелектроніки. Висока прозорість у ІЧ-області оптичного спектра, фотопро-відність, чутливість до таких зовнішніх впливів, як іонізуюче випромінювання, світло, тиск, температура, стабільність властивостей в умовах високих доз радіації, простота і дешевизна технологічних процесів отримання служать стимулюючим фактором до вивчення, розширення класу і методів отримання ХСН.
Незважаючи на те, що систематичні дослідження ХСН ведуться з кінця 50-х років, після повідомлення Б.Т.Коломійця про відкритий ним ефект переключення (наявність S-подібної вольт-амперної характеристики) на талієвому халькогенідному склі, ряд властивостей та можливостей їх викорис-тання повністю ще не розкриті. Тому вивчення ХСН являє собою задачу актуальну з точки зору як фундаментальних досліджень, так і прикладних.
Підтвердження ідеї А.Ф.Йоффе про вирішальну роль саме ближнього порядку у формуванні основних властивостей напівпровідникових матеріалів, у випадку ХСН, отриманих з рідкої фази, вимагає знання структури вихідних розплавів. Однак такі дослідження являють собою досить складну з техно-логічної точки зору задачу. Використання методів надшвидкого охолодження розплавів значно спрощує цю задачу, оскільки такі методи дозволяють фіксувати структуру розплавів і проводити дослідження при кімнатних температурах. Тому актуальним є визначення параметрів структури ближнього порядку в ХСН, отриманих з рідкої фази в умовах інтенсивного тепловідводу.
Проведені за останнє десятиріччя дослідження засвідчили, що у ХСН, крім кореляції в межах кількох перших координаційних сфер, існують області певного впорядкування розміром 20 - 30 A (середній порядок), що також впливає на комплекс фізичних властивостей і, відповідно, визначення розмірів таких областей є задачею актуальною. Крім того, отримання аморфних матеріалів у сильно нерівноважних умовах призводить до виникнення великої кількості пор і порожнин, що відображається на щільності пакування атомів і, відповідно, на параметрах ближнього порядку. Тому актуальними є задачі як і визначення параметрів таких мікропустот, так і їх вплив на властивості ХСН.
Зв’язок з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційна робота входила у виконання науково-дослідних робіт:
“Отримання мікрокристалічних і аморфних напівпровідникових матеріалів методом спінінгування розплаву та дослідження комплексу їх фізико-хімічних властивостей”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БЛИЖНІЙ ПОРЯДОК В АМОРФНИХ СПЛАВАХ НА ОСНОВІ ТЕЛУРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок