Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГУМОРУ, ІРОНІЇ І САТИРИ В АМЕРИКАНСЬКИХ КОРОТКИХ ОПОВІДАННЯХ

МОВНОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГУМОРУ, ІРОНІЇ І САТИРИ В АМЕРИКАНСЬКИХ КОРОТКИХ ОПОВІДАННЯХ

Назва:
МОВНОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГУМОРУ, ІРОНІЇ І САТИРИ В АМЕРИКАНСЬКИХ КОРОТКИХ ОПОВІДАННЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,73 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ШОНЬ ОЛЕНА БОГДАНІВНА
УДК 81.42
МОВНОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ
ГУМОРУ, ІРОНІЇ І САТИРИ
В АМЕРИКАНСЬКИХ КОРОТКИХ ОПОВІДАННЯХ
10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
КУСЬКО Катерина Яківна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри лексикології
і стилістики англійської мови
КОЛЄГАЄВА Ірина Михайлівна,
Одеський національний університет
імені Іллі Мечникова
кандидат філологічних наук, доцент
кафедри німецької філології
БУЙНИЦЬКА Тетяна Олексіївна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка.
Провідна установа: Запорізький державний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 6 ” листопада 2003 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “ 4 ” жовтня 2003 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради |
Шпак О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження питань гумору, іронії і сатири було і залишається актуальною проблемою різних галузей філологічних наук — лінгвістики, текстолінгвістики, лінгвостилістики. У цьому контексті значної ваги і актуальності набуває аналіз та системна презентація засобів гумору, іронії і сатири в англомовних американських коротких оповіданнях, які під таким кутом зору ще не були предметом спеціального дослідження.
Мовні засоби гумору, іронії та сатири у структурі художніх творів привертали увагу багатьох вітчизняних і зарубіжних дослідників, зокрема таких, як А. Щербина, А. Макарян, Г. Почепцов, Т. Буйницька, С. Голубков, С. Походня, Ю. Борев, С. Іваненко, О. Титаренко, Дж. Сазерленд (J.Е. Нокс (E.Н. Нокс (N.П.К. Елкін (P.K.Р. Ескарпі (R.та ін. Проте ряд питань проблеми залишаються недостатньо дослідженими, висновки — суперечливими; вимагають подальшого аналізу та теоретичного осмислення. Це стосується питань лінгвістичної та екстралінгвістичної диференціації понять гумор, іронія, сатира, визначення характеру та діапазону мовних засобів їх реалізації в художній літературі.
Нечіткість у розмежуванні основних понять надалі веде до суперечностей їх інтерпретації в художньому творі, визначенні і аналізі мовного інвентаря їх актуалізації, визначенні авторської прагматики літературних творів і шляхів її досягнення. Ці питання досліджуються в представленій дисертації, присвяченій вивченню теоретичних аспектів проблеми, вербальної презентації та когнітивного потенціалу засобів гумору, іронії і сатири в англомовній художній літературі.
Актуальність теми полягає передусім у необхідності подальшого дослідження значущості категорій гумору, іронії та сатири в художній літературі, у системному, комплексному вивченні мовних засобів реалізації цих категорій в американських коротких оповіданнях, що сприятиме всебічній інтерпретації англомовних художніх творів.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до наукової теми “Лінгвістичні засоби інтерпретації усного та писемного тексту”, яка досліджується в Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, а також наукових тем Львівського Національного університету імені Івана Франка “Структура та тенденції розвитку германських і романських мов” та держбюджетної теми “Дискурс іноземних мов на гуманітарних факультетах університетів: вербальна та екстравербальна реалізація” (№ державної реєстрації ІГ – 127Б).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МОВНОСТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГУМОРУ, ІРОНІЇ І САТИРИ В АМЕРИКАНСЬКИХ КОРОТКИХ ОПОВІДАННЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок