Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНА РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ

СУЧАСНА РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ

Назва:
СУЧАСНА РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Актуальність теми дослідження В сучасній мистецтвознавчій літерат
урі вже склалося уявлення про мистецтво як систему органічно пов`язаних
між собою елементів


ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ГОЛУБЦОВА Любов Федорівна
 
УДК 791.6 (7) 37.035
СУЧАСНА РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ
Спеціальність
17.00.01 - теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
ОБЕРТИНСЬКА АНЕЛЯ ПЕТРІВНА,
Державна академія керівних кадрів культури і
мистецтв, проректор з навчальної роботи
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
СТАНІШЕВСЬКИЙ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Інститут мистецтвознавства, фольклору та
етнографії ім. М.Т.Рильського НАН України, завідуючий відділом театрознавства
кандидат мистецтвознавства
ХАРЧЕНКО ОЛЕНА ВАСИЛІВНА
Національна спілка театральних діячів України
Провідна установа: Київський інститут театрального мистецтва
імені І.К. Карпенка-Карого, кафедра режисури,
Міністерства культури і мистецтв України,
м. Київ,
.
Захист відбудеться 24 квітня 200----р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ , вул. Січневого повстання, 21, корп.15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп.11)
Автореферат розіслано 23 березня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Уланова С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес відродження традиційних засад української культури вимагає активізації уваги до аналізу питань, пов`язаних з означенням її типових рис не тільки з погляду ретроспекції історичного становлення, але й самих змін, що визначають трансформаційні тенденції, котрі прослідковуються на рівні універсальних ознак, притаманних розвитку сучасної світової культури.
Особливо яскраво це демонструє режисерська діяльність. Остання все більше набуває універсальної якості, охоплюючи своїми засадами майже всі сфери соціокультурного життя суспільства. Така детермінованість –явище не випадкове. Поступовому розширенню використання режисерських технологій, їх модифікації в площину масових форм та засобів самореалізації (організація масових свят, презентацій, бурхливий розвиток шоу–бізнесу тощо) значною мірою сприяли театрально-мистецькі інновації, пов`язані з новим баченням концептуальних основ режисури, посиленням у них особистісно-мотиваційних вимірів, що демонструє реальність численних експериментальних театрів та студій.
Сучасна режисерська діяльність усе більше набуває рис системи поглядів на певні явища, способу тлумачення існуючої ієрархії соціокультурних цінностей, відтворених у театрально-синтезованих формах, як вільного волевиявлення певних творчих позицій – ставлення до “вічних” питань загальнолюдського існування.
Усе це потребує від мистецтвознавчої науки нових підходів до узгодження нової сутності режисерської діяльності не тільки на рівні окремих форм її професійної визначеності, але й базових, закладених самою природою театрального мистецтва і особистісною культурою митця, генетично притаманних їй компонентів.
Накреслений напрямок досі не привернув достатньої уваги дослідників. Його розроблення відбувається поки що на емпірично-практичному рівні узагальнення новітніх явищ і підходів до проблем сучасної режисури в окремих формах організації театральної справи (роботи В.Е.Мейєрхольда, А.В.Ефроса, Б.Є.Захави, М.О.Кнебель, В.Г.Сахновського, Р.М.Симонова, Г.О.Товстоногова, українських режисерів О.С.Курбаса, В.С.Василька, В.О.Неллі, С.В.Данченка, М.Ю.Резніковича та ін.).
Значний інтерес являють дослідження, де робиться спроба розглянути накреслені питання на матеріалі різних нетрадиційних форм режисерської діяльності, зокрема з режисури масових свят і видовищ (роботи Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СУЧАСНА РЕЖИСЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА КУЛЬТУРОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок