Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЛИЧІ І ТИВЕРЦІ В КАРПАТО-ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (друга половина ІХ – перша половина Х сторіччя)

УЛИЧІ І ТИВЕРЦІ В КАРПАТО-ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (друга половина ІХ – перша половина Х сторіччя)

Назва:
УЛИЧІ І ТИВЕРЦІ В КАРПАТО-ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (друга половина ІХ – перша половина Х сторіччя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
САПЕЛЬНЯК Тетяна Іванівна
УДК 94(477.74-14):323.2,"10/12" (043.3)
УЛИЧІ І ТИВЕРЦІ
В КАРПАТО-ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЛЯХ
(друга половина ІХ – перша половина Х сторіччя)
Спеціальність 07.00.01 - історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2006


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі історії України Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ДОБРОЛЮБСЬКИЙ Андрій Олегович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м. Одеса)
ім. К.Д.Ушинського МОН України,
професор кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ДЗИГОВСЬКИЙ Олександр Миколайович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова МОН України,
професор кафедри археології і етнології
кандидат історичних наук, доцент
СМИРНОВ Ігор Олександрович,
Миколаївський державний університет
ім. В.О.Сухомлинського МОН України,
доцент кафедри народознавства та спеціальних
історичних дисциплін
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра історії України
Захист відбудеться “29” вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 в Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова за адресою: 65082, м.Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. № 9.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (65082, м.Одеса, вул.Преображенська,24).
Автореферат розісланий “28”серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К.Лозовський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Незважаючи на те, що історія Карпато-Причорноморських земель є невід'ємною частиною середньовічної історії України, ця територія як самостійний історико-культурний регіон раніше спе-ціально не досліджувалася. Історія цього краю в середні віки також майже не вивчена з погляду взаємодії племен і народів, що тут мешкали. Вона вивчалася лише як периферійна частина історії східнослов’янського світу, зокрема Київської Русі, а також Угорщини, Болгарії, Візантії, або ж кочового світу.
Зазначене безпосередньо стосується племен уличів і тиверців, що населяли землі між Карпатами та Чорним морем у ІХ-Х ст. Важливість і актуальність вивчення їхньої історії зумовлена, з одного боку, особливим значенням цих давніх народів у загальнослов’янській історичній свідомості літописців і істориків, а з іншого боку - суперечливістю свідчень про них у письмових джерелах. Неясними залишаються версії про походження цих народів, їхні етноніми, їхню локалізацію, взаємовідносини з іншими народами та державами, зокрема з Київською Руссю. Це не дозволяє визначити місце й роль уличів і тиверців в історії народів України та Східної Європи. Саме тому спроба подібного дослідження здається доцільною та своєчасною.
Невизначеність свідчень про тиверців й уличів у літописах та інших письмових джерелах спричинила надзвичайну суперечливість традиції їхнього історико-культурного вивчення. Дореволюційна історіографія відзначається розмаїтістю ідей, припущень і гіпотез. На більшість питань, які стосуються історії уличів і тиверців, що були поставлені ще в XIX ст., не дали відповідей і сучасні історики. Кількість письмових джерел, які залучались до вивчення, суттєво не збільшилась, і нові текстологічні дослідження в цьому напрямі практично не проводилися.
Археологи залучають свідчення письмових джерел вибірково і, в основному, для підтвердження власних типологічних ідей. “Чисті” історики використовують висновки археологів довільно, а також для ілюстрації своїх поглядів. Історики й археологи взаємно посилаються один на одного, причому одні й ті самі чинники знаходять різну спрямованість залежно від ідеологічних і політичних настанов. На самостійні роботи лінгвістів про походження етнонімів “уличі” та “тиверці” більшість істориків і археологів звертають мало уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УЛИЧІ І ТИВЕРЦІ В КАРПАТО-ПРИЧОРНОМОРСЬКИХ ЗЕМЛЯХ (друга половина ІХ – перша половина Х сторіччя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок