Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Консортивні зв’язки phoca caspica з його гельмiнтофауною в екосистемi каспiйського моря

Консортивні зв’язки phoca caspica з його гельмiнтофауною в екосистемi каспiйського моря

Назва:
Консортивні зв’язки phoca caspica з його гельмiнтофауною в екосистемi каспiйського моря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Демiденко любов анатолiЪвна
УДК 574.4+599.745.3:616.995.1
Консортивні зв’язки phoca caspica
з його гельмiнтофауною в екосистемi каспiйського моря
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Кримському державному медичному унiверситетi iм. С.I. Георгiєвського Мiнiстерства охорони здоров’я України та Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керiвник: доктор біологічних наук, професор
Iвашов Анатолiй Васильович,
Таврійський національний університет
iм. В.I. Вернадського, кафедра екології та
раціонального природокористування, завiдувач
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Царик Йосиф Володимирович
Львівський національний університет
iм. Івана Франка, кафедра зоології, завідувач
кандидат біологічних наук, доцент
Пономаренко Олександр Леонідович,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра зоології та екології, доцент
Провідна установа - Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “21 ” грудня 2005 р. о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова,13.
Автореферат розісланий “ 21” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент |
|
А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вперше надавши визначення консорції, В.М. Беклемішев (1951), як один із прикладів її детермінанта, наводив мишу разом з її екто- та ендопаразитами. Каспійський тюлень – досить великий морський ссавець і, як ядро консорції, містить комплекс консортів – паразитичних та симбіотичних організмів.
У квітні – червні 2000 року сталася найбільша за минуле століття загибель каспійського тюленя. У наш час чисельність тюленів продовжує скорочуватися, хоч в останні роки їх промисел не проводиться. Все це викликає серйозне занепокоєння, оскільки каспійський тюлень нерозривно пов’язаний з багатьма мешканцями екосистеми Каспійського моря. Крім інших чинників, на зниження його чисельності, безумовно, впливає зараженість гельмінтами. Деякі з них мають істотне медико-ветеринарне значення, оскільки зустрічаються в людини і в одомашнених тварин (Юрахно, 1989). У вивченні гельмінтозів цієї ендемічної тварини зацікавлено багато країн, однак одна з найвідоміших у світі гельмінтологічних шкіл, що займається цими питаннями, склалася в Україні. Після деякої перерви, у зв’язку з різким зниженням чисельності каспійського тюленя, інтерес до нього значно зріс. За спеціальними грантами вченими Росії та Казахстану були, по суті, вивчені консортивні зв’язки каспійського тюленя з патогенними мікроорганізмами. Однак гельмінти в цьому аспекті не вивчалися. Крім того, слід зазначити, що гельмінти ластоногих можуть слугувати природними “мітками” своїх хазяїв і тому консортивні зв’язки з ними можуть успішно використовуватися при вивченні внутрішньовидової структури тюленів. Все це створює умови для раціональної організації їхнього промислу. З теоретичної точки зору консортивні зв’язки можуть слугувати важливим екологічним критерієм виду, а також надають можливість для встановлення просторової структури популяцій та походження тюленя.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно з науковою програмою (шифр проблеми 07.02, № держреєстрації 81054889) за темами: “Морфогенез клітин, тканин і організму”, “Закономірності розвитку людини і тварин – ссавців”, а також договірними науково-дослідними темами “Паразитофауна каспійського тюленя” (1986 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Консортивні зв’язки phoca caspica з його гельмiнтофауною в екосистемi каспiйського моря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок