Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль Української греко-католицької церкви у формуванні галицького консерватизму 1900-1939 рр.

Роль Української греко-католицької церкви у формуванні галицького консерватизму 1900-1939 рр.

Назва:
Роль Української греко-католицької церкви у формуванні галицького консерватизму 1900-1939 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,57 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кошетар Уляна Петрівна
УДК [322:329.11](477.83/.86)(091)„18/19”(043.3)
Роль Української греко-католицької церкви
у формуванні галицького консерватизму 1900-1939 рр.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Терещенко Юрій Іларіонович
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри історії України та зарубіжних країн
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Андрусишин Богдан Іванович
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, директор інституту
політології та права,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
кандидат історичних наук, доцент
Геращенко Тетяна Сталівна
Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ,
доцент кафедри філософії та політології.
Захист відбудеться "_29__" лютого 2008 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий "_26_" січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі українського державотворення нагальною проблемою стала консолідація всіх суб’єктів суспільного життя на засадах усвідомлення спільності історичної долі, політичних пріоритетів. Саме національна самосвідомість є запорукою оптимального функціонування нації, яка значною мірою спирається на консервативні, духовні та суспільно-політичні традиції.
Консервативна ідеологія, нерозривно пов’язана з релігійною мораллю і є одним із факторів стабільності в суспільстві. Організований консерватизм санкціонується й підтримується церквою і нерозривно пов’язаний з духовними цінностями та моральними засадами. Таке поєднання стало основою галицького консерватизму, який значною мірою визначив зміст суспільно-політичних і культурно-національних процесів в західних регіонах України в першій половині ХХ ст.
Консерватизм відігравав визначну роль в збереженні української національної ідентичності на західноукраїнських землях, процесі державотворення. Він став тією засадою, завдяки якій українське суспільство в умовах австрійської, польської займанщини зуміло консолідуватись та зберегти мову, віру, звичаї. В системі українського консерватизму в Галичині визначне місце належить греко-католицькій церкві, яка демонструвала власну структуровану організацію, опертя на державницькі традиції, пропагувала соборність Української держави. УГКЦ мала значні заслуги в становленні й розвитку української національної еліти, формуванні державницької ідеології та об’єднанні українських національних сил. В процесі формування національної ідеології й практики релігійного життя греко-католицизм протягом ХХ ст. органічно злився із загальноукраїнським національно-визвольним рухом.
Необхідність наукового осмислення його суспільної сутності, впливу на особливості релігійної та політичної ментальності суспільства продиктована потребами гармонізації соціальних процесів в умовах становлення молодої української держави.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідної теми „Український національно-визвольний рух новітньої доби”, дослідження українського консерватизму кафедри історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету. Особистим внеском дисертантки є дослідження впливу УГКЦ на процес формування галицького консерватизму у 1900–1939 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Роль Української греко-католицької церкви у формуванні галицького консерватизму 1900-1939 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок