Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ

ВПЛИВ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОЛЮК ВІКТОРІЯ ЯРОСЛАВІВНА
УДК: 339.9.012:339.5 (477)
ВПЛИВ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА
ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник Румянцев Анатолій Павлович,
доктор економічних наук, професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: Лапко Олена Олександрівна,
доктор економічних наук, професор,
керівник відділення економічних досліджень у нафтогазовій галузі Іституту нафтогазової промисловості НАК „Нафтогаз України”
Базилюк Ярослава Борисівна,
кандидат економічних наук, доцент
завідувач сектора світових економічних тенденцій Національного інституту стратегічних досліджень
Провідна установа Українська академія зовнішньої торгівлі, кафедра міжнародної економіки, Київ
Захист відбудеться „26” грудня 2005 р. о „16” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119,
м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий „26” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С. Поліщук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дисертація присвячена дослідженню взаємодії суб’єктів євразійського ринку енергоносіїв в умовах розвитку процесів глобалізації та транснаціоналізації світового господарства. На сучасному етапі трансформації системи економічних відносин країн Європи та СНД це питання є особливо актуальним, оскільки з переходом господарств постсоціалістичних країн до принципів ринкової та відкритої економіки та зміни геополітичної системи стосунків між країнами Європи та СНД виникла потреба у формуванні нової моделі економічних та політичних взаємовідносин цих держав.
Система енергетичних стосунків держав Євразії є одним з основних елементів цієї моделі і нині також перебуває у стадії активного розвитку. Україна з огляду на своє географічне положення є активним учасником згаданих процесів, що визначає актуальність дослідження її паливно-енергетичного комплексу у цьому аспекті. Необхідність розробки стратегії розвитку ПЕКу України в умовах трансформації системи економічних і політичних відносин держав Євразії зумовила потребу дослідження впливу на паливно-енергетичний комплекс держави з боку її зовнішнього середовища – системи міжнародних економічних відносин в Євразії.
Вплив зовнішнього середовища на паливно-енергетичний комплекс держави неможливо розглядати відокремлено від питань економічної глобалізації та інтернаціоналізації світового господарства. Тому у процесі дисертаційного дослідження особливу увагу було звернено на роботи, в яких вивчається ця проблематика. Це праці В.Г. Андрійчука, Я.Б. Базилюк, О.Г. Білоруса, В.С. Будкіна, І.В. Бураковського, З.С. Варналія, В.А.Вергуна, О.В. Гаврилюка, А.С. Гальчинського, М.А. Дудченка, П.С. Єщенка, Л.Л. Кістерського, Г.Н. Климка, А.І. Кредісова, Д.Г. Лук’яненка, З.О. Луцишин, Ю.В. Макогона, В.Є. Новицького, Ю.М. Пахомова, А.М. Поручника, І.І. Пузанова, О.І. Рогача, В.В. Рокочі, А.П. Румянцева, В.І. Савчука, В.Р. Сіденка, А.С. Філіпенка, О.І Шниркова. У процесі написання дисертації було також досліджено праці іноземних вчених. Над питаннями, що пов’язані з темою цього дослідження, працювали Б. Бергман, Дж. Даннінг, Дж. Дженсен, Ф. Келлер, Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗОВНІШНІХ ФАКТОРІВ НА ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОМПЛЕКС УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок