Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні детермінанти адаптації військовослужбовців строкової служби до особливих умов діяльності

Психологічні детермінанти адаптації військовослужбовців строкової служби до особливих умов діяльності

Назва:
Психологічні детермінанти адаптації військовослужбовців строкової служби до особливих умов діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,22 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
Невмержицький Володимир Максимович
УДК 159.9:37.015.3
Психологічні детермінанти адаптації військовослужбовців строкової служби
до особливих умов діяльності
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Військовому гуманітарному інституті Національної академії оборони України
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
директор
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії особистості ім. П.Р. Чамати
 
– кандидат психологічних наук, доцент
Староконь Євген Григорович,
Житомирський військовий інститут радіоелектроніки,
викладач
Провідна установа – Дрогобицький державний педагогічний університет
ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України,
кафедра психології
Захист відбудеться “ 18 ” лютого 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України
Автореферат розісланий “ 17 ” січня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Сучасний момент розвитку психології, в тому разі і української, відзначається серйозними зрушеннями своєї предметної галузі, яка донедавна обмежувалася колом проблем академічного змісту, використовуючи сферу практичної діяльності здебільшого в якості зручного ілюстративного матеріалу. Нова соціально-економічна і ідеологічна ситуація, що склалася останнього десятиріччя, відкрила психології, включно і військовій, реальні можливості доведення свого теоретичного потенціалу на матеріалі науково обгрунтованого розв’язання чималої кількості задач, висунутих перед нею досвідом практичної діяльності людини. Прикладом активного опанування психологією зазначеного досвіду можуть слугувати такі її новоутворені галузі як менеджмент, підприємництво, екологія, правнича і правоохоронна діяльність, індивідуальна психологічна допомога і консультація, тощо.
Не залишилася осторонь наведеної вище загальнонаукової тенденції і військова психологія, яка, можливо і у менш виразній формі, зазнала і продовжує зазнавати змін у системі своїх домінантних теоретико-методологічних і практичних орієнтацій.
Натомість, найважливішим напрямком, навколо якого центрується значне коло сучасних дослідницьких інтересів представників військової психології, та з яким небезпідставно пов’язується далекоглядна практична перспектива, і який зберіг свою безперечну актуальність у сьогоденній реалії, є той, предметна галузь якого обіймається таким ключовим поняттям як адаптація.
Тому цілком логічним і закономірним виявляється факт виокремлення цього поняття у самостійний об’єкт, вивченню якого надається особлива увага, як з боку теорії (Г.О. Балл, А.А. Налчаджян, Ю.А. Урманцев), так і у контексті розв’язання широкого кола прикладних психологічних, психофізіологічних і соціально-психологічних проблем як військових спеціалістів (А.А. Алдашева, Ф.Б. Березін, Г.Д. Волков, О.В. Іванова, В.В. Конопльов, М.С. Корольчук, Г.В. Ложкін, Я.В. Подоляк, К.Е. Тарасов), так і військовослужбовців строкової служби (Е.А. Афонін, А.Я. Боднар, М.Й. Боришевський, В.О. Васютинський, В.М. Марченко, М.І. Пірен, Ж.Г. Сенокосов).
Особливе місце у загальному руслі згаданої проблематики займають дослідження особливостей адаптації особистості до особливих умов життєздійснення і професійної діяльності (В.І. Медведєв, Ю.М. Забродін, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Психологічні детермінанти адаптації військовослужбовців строкової служби до особливих умов діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок