Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ БУРОПІДРИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБОК ШЛЯХОМ УПРАВЛІННЯ ІМПУЛЬСОМ ВИБУХУ НАБОЇВ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН

УДОСКОНАЛЕННЯ БУРОПІДРИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБОК ШЛЯХОМ УПРАВЛІННЯ ІМПУЛЬСОМ ВИБУХУ НАБОЇВ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ БУРОПІДРИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБОК ШЛЯХОМ УПРАВЛІННЯ ІМПУЛЬСОМ ВИБУХУ НАБОЇВ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
ШКУМАТОВ Олександр Миколайович
УДК 622.268.1:622.235.67
УДОСКОНАЛЕННЯ БУРОПІДРИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБОК ШЛЯХОМ УПРАВЛІННЯ ІМПУЛЬСОМ ВИБУХУ НАБОЇВ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі будівництва шахт та підземних споруд Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
АНТИПОВ Ігор Владиславович, завідувач відділу прогнозу та боротьби з газодинамічними явищами у шахтах Інституту фізики гірничих процесів НАН України (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
СОБОЛЄВ Валерій Вікторович, професор кафедри будівництва і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук,
ІЩЕНКО Костянтин Степанович, старший науковий співробітник відділу механіки вибуху гірських порід Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа: | Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівельних геотехнологій.
Захист дисертації відбудеться “_4_” _липня_ 2007 р. о _1200_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий “_4_” __червня__ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
О.В. СолодянкінЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз стану технології проведення гірничих виробок на шахтах і рудниках України показує, що основний обсяг приходиться на долю буропідривних робіт. На вугільних шахтах цей показник складає 54,5% при проведенні горизонтальних і похилих гірничих виробок, 99% - при проходженні вертикальних стволів і свердловин великого діаметру. Для розвитку галузі необхідно до 2010 року підготувати 24 нових горизонти і блока, що потребує щорічного вводу до експлуатації не менше 18-20 стволів і збільшення не менше ніж у 2 рази обсягу проведення польових магістральних виробок. Це потребує удосконалення буропідривної технології проведення гірничих виробок.
Проблема підвищення ефективності підривних робіт особливо загострилася з переходом України до ринкової економіки. Удосконалення вибухових речовин (ВР) не призводить до відповідного підвищення ефективності їхнього використання, тому що сучасні ВР з істотно зменшеним вмістом тротилу є менш потужними, мають більш низьку детонаційну здатність, а значна частина енергії вибуху витрачається нераціонально. Тому об'єктивно виникла необхідність у додаткових наукових дослідженнях, спрямованих на удосконалення існуючих і розробку нових засобів управління імпульсом вибуху, що забезпечують поліпшення техніко-економічних показників гірничопрохідницьких робіт. Таким чином, актуальною науково-технічною задачею є управління імпульсом вибуху набоїв вибухових речовин для підвищення ефективності буропідривної технології проведення виробок.
Зв’язок роботи з науковими програмами й темами. Одним з основних наукових напрямків кафедри БШіПС ДонНТУ є розробка ефективних технологічних рішень з удосконалення гірничопрохідницьких робіт. Тема дисертації відповідає напрямку удосконалення БПР. Результати досліджень відображені в звітах науково-дослідних робіт Н-9-95, Н-6-2000, Г-10-2000 (№ держреєстрації 0100 U001071) і Д-4-05, виконавцем яких був автор.
Мета досліджень - удосконалення буропідривної технології проведення виробок за рахунок управління імпульсом вибуху набою ВР.
Для досягнення мети поставлені та вирішені наступні задачі:
- проведення теоретичних досліджень з вивчення взаємодії ударної хвилі (УХ) і продуктів детонації (ПД) з модифікованим рефрактором (пристроєм для скривлення/переломлення УХ і ПД), розташовуваним у шпуровому набої;
- встановлення емпіричних залежностей імпульсу вибуху набою ВР від форм і розмірів рефракторів;
- обґрунтування раціональних параметрів рефракторів, котрі дозволять управляти імпульсом вибуху набою ВР для посилення його фугасної дії і підвищення КВШ;
- проведення лабораторних і промислових випробувань конструкцій набоїв ВР із рефракторами для визначення їхнього впливу на показники буропідривних робіт при проведенні гірничих виробок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ БУРОПІДРИВНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБОК ШЛЯХОМ УПРАВЛІННЯ ІМПУЛЬСОМ ВИБУХУ НАБОЇВ ВИБУХОВИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок