Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОАНАЛІТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНОСЕЛЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДІВ, ОБОРОТНИХ ДО ПЕСТИЦИДІВ ТРИАЗИНОВОГО РЯДУ

ЕЛЕКТРОАНАЛІТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНОСЕЛЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДІВ, ОБОРОТНИХ ДО ПЕСТИЦИДІВ ТРИАЗИНОВОГО РЯДУ

Назва:
ЕЛЕКТРОАНАЛІТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНОСЕЛЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДІВ, ОБОРОТНИХ ДО ПЕСТИЦИДІВ ТРИАЗИНОВОГО РЯДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,99 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО - ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мушик Ольга Василівна
УДК 543.257.1
ЕЛЕКТРОАНАЛІТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНОСЕЛЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДІВ, ОБОРОТНИХ ДО ПЕСТИЦИДІВ ТРИАЗИНОВОГО РЯДУ
02.00.02 - аналітична хімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Дніпропетровського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, доцент,
Ткач Володимир Іванович,
Дніпропетровський державний університет,
професор кафедри фізичної хімії та електрохімії
 
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Антонович Валерій Павлович,
Фізико-хімічний інститут ім. Богатського НАН України,
керівник відділу аналітичної хімії і фізико-хімії
координаційних сполук
кандидат хімічних наук, доцент,
Баркалов Віталій Сергійович,
Національна металургійна академія України,
доцент кафедри аналітичної та фізичної хімії
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра аналітичної хімії, м. Львів
Захист відбудеться " 10 " листопада 2000 р. о 13 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 Українського державного хіміко - технологічного університету за адресою:
49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету.
Автореферат розісланий " 05 " жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеллє І. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Пестициди триазинового ряду широко застосовуються в сільському господарстві, і необхідність їх контролю в продуктах харчування, кормах, зовнішньому середовищі, торгових флрмах є важливою задачею аналітичної служби. Визначення цих токсикантів набуває особливого значення на фоні існуючих недостатньо чутливих або складних в інструментальному виконанні методик. Використання іоноселективних електродів (ІСЕ) дозволяє зробити аналіз експресним, не знижуючи інших аналітичних характеристик - чутливості, селективності. Детальне вивчення впливу на електрохімічні характеристики ІСЕ ряду факторів дає можливість прогнозувати властивості рідинних ІСЕ і розробляти електроди з заданими характеристиками.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з темою N 158-96, держреєстраційний N 0196000271 "Утворення, відновлення, структури гетерополісполук іонів металів та їх аналітичне застосування. Реакції гетерополіаніонів з органічними катіонами в іонометрії" Міністерства освіти України та Вченої Ради з екологічної та аналітичної хімії АН Вищої школи України.
Мета і задачі дослідження. Розробка пластифікованих мембранних ІСЕ, оборотних до катіонів триазинових пестицидів, визначення їх електродних параметрів і залежності останніх від різних факторів - властивостей мембранного розчинника, вмісту полімерної матриці, природи електродноактивної речовини (ЕАР), конструкції ІСЕ; прогнозування потенціометричної селективності ІСЕ за результатами оцінки іонної асоціації визначуваних і заважаючих катіонів з аніонами іонообмінника, а також розробка простих, експресних, селективних методик визначення пестицидів у реальних об'єктах.
Об'єктом дослідження є електроаналітичні характеристики рідинних ІСЕ, оборотних до пестицидів триазинового ряду.
Предметом дослідження є пестициди триазинового ряду: симазин (Sim) {2-хлор-4,6-біс(етиламіно)-сим-триазин}, атразин {2-хлор-4-етиламіно-6-ізопропіламіно-сим-триазин}, пропазин {2-хлор-4,6-біс(ізопропіламіно)-сим-триазин}, прометрин {2-метилтіо-4,6-біс (ізопропіламіно)-сим-триазин}, гранстар {метил-2[3-(4-метокси-6-метил-1,3,5-триазин-2-іл)-3-метилуреїдосульфоніл] бензоат}.
Методи дослідження. Реакції взаємодії досліджуваних органічних катіонів (ОК) і гетерополіаніонів (ГПА) вивчено методами УФ- та ІЧ-спектроскопії, амперометрії. Методом розчинності визначені константи іонізації триазинових основ. Електроаналітичні характеристики ІСЕ вивчені методом прямої потенціометрії, використовуючи гальванічні елементи, що складаються з твердоконтактного чи плівкового електрода (внутрішнє заповнення - 10-3 М розчин препарату; внутрішній електрод - дріт Ag/AgCl у насиченому KCl) і хлоросрібного електрода порівняння, наповненого насиченим розчином калій хлориду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОАНАЛІТИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ІОНОСЕЛЕКТИВНИХ ЕЛЕКТРОДІВ, ОБОРОТНИХ ДО ПЕСТИЦИДІВ ТРИАЗИНОВОГО РЯДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок