Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В ЕТНІЧНОМУ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО НАРОДІВ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ

РОЛЬ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В ЕТНІЧНОМУ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО НАРОДІВ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
РОЛЬ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В ЕТНІЧНОМУ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО НАРОДІВ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,06 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України
БУБЕНЩИКОВ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 23/29
РОЛЬ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В
ЕТНІЧНОМУ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО
ТА БІЛОРУСЬКОГО НАРОДІВ:
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.11 - Релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філософських наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології Волинського державного університету ім.Лесі Українки.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кралюк Петро Михайлович,
проректор з наукової роботи
Національного університету
"Острозька академія",
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Кашуба Марія Василівна,
професор кафедри Львівського регіонального
інституту державного управління Національної академії
державного управління при Президентові України
кандидат філософських наук
Недавня Ольга Володимирівна,
старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства
Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова, кафедра культурології.
Захист відбудеться 7 квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 7 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Бучма О.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Питання виникнення Греко-Католицької Церкви на Берестейському церковному соборі 1596 р., специфіка еволюції цієї конфесії, що діяла як на українських, так і на білоруських землях, завжди викликали інтерес й водночас різне ставлення в дослідників, публіцистів, громадських і церковних діячів. Особливої актуальності ці питання набули в наш час, коли в період перебудови та роки незалежності нашої держави Греко- Католицька Церква не лише відновила свою діяльність і церковну мережу, а й фактично вийшла за межі традиційних регіонів свого впливу - Галичини та Закарпаття, намагаючись стати конфесією загальноукраїнського масштабу. Водночас певні тенденції відродження греко-католицизму, зростання інтересу до цієї конфесії (особливо серед інтелігенції) спостерігаються і в Білорусії.
Ці процеси викликають бурхливу реакцію з боку православних та проправославних кіл переважно Московського патріархату, ведуть до гострих дискусій, а то й навіть інспірують міжконфесійні конфлікти. Закономірно, оцінка Берестейської церковної унії, як і українського та білоруського греко-католицизму, здебільшого залежала й продовжує залежати від конфесійної та політичної орієнтації авторів, які працюють над дослідженням цих проблем. Така неоднозначність у оцінці зазначених питань є не лише суто академічною проблемою. Різна їх оцінка пов'язана із конфесійним протистоянням православних та греко-католиків, яке так і не втратило своєї гостроти, незважаючи на існування цієї церкви понад чотири століття на наших теренах.
Водночас українці, ставши державною нацією, зустрілися з цілим рядом проблем націотворення. Ці проблеми мають історичні корені і часто пов'язані саме з конфесійною історією. Вони дещо подібні до проблем наших сусідів-білорусів, з якими ми маємо багато спільного в плані етнічному та культурному.
У контексті цих міркувань актуальною стає проблема осмислення спільної конфесійної історії Греко-Католицької Церкви в Україні та Білорусії, впливу даної релігійної інституції на етнопроцеси цих двох народів. Комплексний розгляд впливу греко-католицького конфесійного фактора на етнопроцеси в Україні та Білорусії, їх порівняльний аналіз може дати нам ряд важливих висновків, які матимуть вихід на практичну сферу.
Зв'язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в системі досліджень, що проводить кафедра культурології Волинського державного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ В ЕТНІЧНОМУ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО ТА БІЛОРУСЬКОГО НАРОДІВ: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок