Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСТВО В ІСТОРІЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: НА МАТЕРІАЛАХ НАУКОВОЇ СПАДЩИНИ І.ОГІЄНКА

ХРИСТИЯНСТВО В ІСТОРІЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: НА МАТЕРІАЛАХ НАУКОВОЇ СПАДЩИНИ І.ОГІЄНКА

Назва:
ХРИСТИЯНСТВО В ІСТОРІЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: НА МАТЕРІАЛАХ НАУКОВОЇ СПАДЩИНИ І.ОГІЄНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 94: 281.9(092)(477)
ПАНЬКО ОКСАНА ІГОРІВНА
ХРИСТИЯНСТВО В ІСТОРІЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: НА МАТЕРІАЛАХ НАУКОВОЇ СПАДЩИНИ І.ОГІЄНКА
09.00.11 - релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського Національного Університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Сінькевич Ольга Борисівна,
Львівський Національний Університет імені Івана
Франка, доцент кафедри теорії та історії культури
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
Інститут історії НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент
Стоколос Надія Георгіївна,

Провідна установа: Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, кафедра теорії й історії
держави і права (м. Київ)
Захист відбудеться “23” січня 2004 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “ 23 ” грудня 2003р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
Кандидат філософських наук Бучма О.В
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В умовах сучасного культурно-національного відродження України постало питання включення релігії, як невід’ємного складника культурного комплексу в цей процес. Без відродження релігії неможливе всестороннє відродження культури, національної свідомості, які, в свою чергу, є важливими передумовами подальшого утвердження української держави. Це підтверджує сучасне релігійне життя в Україні, в якому домінує Московське Православ’я, яке не сприяє (швидше перешкоджає) розвитку самобутньої української культури, національної свідомості. У зв’язку з тим актуалізується проблема відродження Українського Православ’я, котре повинно відбуватися не лише на організаційній основі, але й у формі відродження давніх українських традицій, витіснення тим самим привнесеного чужого московського. В історії українського народу православна церква відігравала і продовжує відігравати донині досить важливу роль, збагнути яку намагалося не одне покоління дослідників. Природа цього духовного феномену, його значення в духовному житті українського народу по-різному оцінювалися в різні періоди. Розвиток відродженої української держави ставить перед історичною наукою завдання об’єктивного, позбавленого ідеологічних нашарувань, та всебічного вивчення ролі християнства, зокрема Української Православної Церкви в духовному житті українського народу.
Саме тому актуальним завданням постає переосмислення та творче застосування в практиці сучасного церковного життя, етнодержавного будівництва, процесі творення української культури теоретичних релігієзнавчих розробок діячів і теоретиків вітчизняної культури, діяльність і творчість яких раніше перекручувалась, фальсифікувалась чи взагалі була вилучена з наукового та суспільного обігу в Україні.
Одним із виявів інтересу до історичного минулого України стала низка досліджень, присвячених постаті І.Огієнка (митрополита Іларіона), його громадсько-політичній, науковій, релігійній діяльності. І тим не менш, у царині “огієнкознавства”, як вже означили цю сферу досліджень науковці, залишається ще цілий ряд наукових проблем, які потребують вивчення й аналізу.
Зокрема, поза увагою дослідників залишилась одна з ключових для цього визначного мислителя тем, яка посідає помітне місце у його науковій творчості, ? значення релігії в історії української духовної культури. У своїх числених дослідженнях І.Огієнко відтворив роль християнства на різних етапах української історії ? в системі його взаємовпливів з культурним, політичним, національним життям українців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСТВО В ІСТОРІЇ ДУХОВНОЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: НА МАТЕРІАЛАХ НАУКОВОЇ СПАДЩИНИ І.ОГІЄНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок