Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІЙНІ ФОРМИ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН

ІНСТИТУЦІЙНІ ФОРМИ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ІНСТИТУЦІЙНІ ФОРМИ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,79 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Росецька Юлія Болеславівна
УДК 330.837:339.137.2
ІНСТИТУЦІЙНІ ФОРМИ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність: 08.00.01. – Економічна теорія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.


Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Звєряков Михайло Іванович, Одеський державний економічний університет, завідуючий кафедрою загальної економічної теорії, ректор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Яременко Олег Леонідович, Національний Банк України, заступник керівника експертно-аналітичного центру Ради НБУ;
кандидат економічних наук, доцент Доленко Леонід Харлампійович, Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, завідуючий кафедрою економічної теорії і міжнародних економічних відносин.


Захист відбудеться: “2 листопада 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 8.
Автореферат розісланий 1 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальов А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З набуттям незалежності і переходом від планово-адміністративної до ринкової економічної системи особливої актуальності набула проблема розвитку конкурентних відносин у транзитивній економіці України. Адже конкуренція, та закладений у ній „механізм природного відбору” в економіці, дозволяє виявити найбільш перспективні для розвитку підприємства і галузі економіки. За її допомогою відбувається ефективне функціонування національного господарства шляхом оптимального розподілу ресурсів і максимального задоволення попиту споживачів.
Проте, з перших кроків ринкових перетворень стало зрозуміло, що конкурентні відносини, які складаються у транзитивних економіках, потребують відповідного інституційного оформлення, оскільки поза таких інститутів вони замість конструктивної сили перетворюються на деструктивну. Тому, одним з визначальних моментів розвитку конкурентних відносин в Україні стало формування інститутів конкуренції.
Це, у свою чергу, наголосило на необхідності залучення в науковий арсенал українських вчених сучасної методології та аналітичного інструментарію інституціоналізму, адже саме він здатний суттєво збагатити і поглибити теоретичну розробку проблем транзитивної економіки, зокрема проблем формування конкурентних відносин.
Дійсно, інституційний підхід на противагу „ринковому фундаменталізму” дозволяє більш повно врахувати у стратегії транзитивних змін взаємозв’язок економічних, соціальних, політичних, правових та інших складових системних перетворень без чого неможливо досягти бажаної збалансованості економічних реформ.
Сьогодні, коли більшість українських підприємств вже відчувають конкурентний тиск, ще існують значні інституційні обмеження конкуренції, які виникають через недосконалість ринкових інститутів. Такий стан речей негативно впливає на міжгалузеву і внутрішньогалузеву конкуренцію, що заважає досягненню комплексної ефективності економіки і вільному руху капіталів.
Вагомий внесок у дослідження з питань конкуренції як економічної категорії внесли такі відомі економісти, як: Л. Вальрас, К. Маркс, А. Маршалл, В. Ойкен, В. Парето, М. Портер, Д. Рікардо, Дж. Робінсон, А. Сміт, Ф. фон Хайєк, Е. Чемберлін, Й. Шумпетер.
Дослідженням питань міжгалузевого і внутрішньогалузевого руху капіталів приділяли увагу такі радянські вчені, як: Аганбегян А.Г., Вигодський С.Л., Котов В.Н., Нікітін С.М., Рудакова І.Є., Сєдов В.І., та зарубіжні вчені, що працювали у межах теорії організації галузевих структур – Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІЙНІ ФОРМИ РОЗВИТКУ КОНКУРЕНТНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок