Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ В СИСТЕМАХ ОСВІТЛЕННЯ МІСТ

ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ В СИСТЕМАХ ОСВІТЛЕННЯ МІСТ

Назва:
ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ В СИСТЕМАХ ОСВІТЛЕННЯ МІСТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,06 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
Харченко Віктор Федорович
УДК 628.971: 351.811.111.5
ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ В СИСТЕМАХ ОСВІТЛЕННЯ МІСТ
05.09.07 – світлотехніка та джерела світла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор Гриб Олег Герасимович,
Харківська національна академія міського господарства,
завідувач кафедри електропостачання міст, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Андрійчук Володимир
Андрійович, Тернопільський державний технічний університет ім.
І. Пулюя, декан електромеханічного факультету, м. Тернопіль
доктор технічних наук, професор Лисиченко Микола Леонідович,
Харківський національний технічний університет сільського
господарства ім. П. Василенка, завідувач кафедри застосування
електроенергії в сільському господарстві, м. Харків
доктор технічних наук, професор Клименко Борис Володимирович,
національний технічний університет "Харківський політехнічний
інститут", професор кафедри електричних апаратів, м. Харків
Захист відбудеться 15.05.2008р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків -2, вул. Революції, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків -2, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий 12.04.2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мережі зовнішнього освітлення великих і малих міст є невід'ємною частиною енергетичного господарства країни. На освітлення витрачається до 20% електроенергії, що виробляється в світі. Якість освітлення в цілому залежить від розвитку енергетичного комплексу країни. Однак збільшення споживання електроенергії не завжди означає поліпшення якості освітлення міста. Слід також зазначити, що енергетична залежність України змушує шукати шляхи економії електричної енергії, в тому числі в зовнішньому освітленні. В Україні тільки завдяки впровадженню організаційно-технічних заходів економія ресурсів може досягати 12-14 млн.т. умовного палива щорічно. Окремі системи при економії електричної енергії погіршують показники якості освітлення, що підтверджується і збільшенням дорожньо-транспортних пригод у 2-3 рази в нічний час. Нерівномірність за освітленістю при цьому збільшується від 3 до 6, за яскравістю з 3 до 4,5. Аналіз показує, що на відміну від європейських країн норми кількісних і якісних показників освітлення в Україні значно нижчі, відсутній ряд показників оцінки якості освітлення. При оцінці якості зовнішнього освітлення міста застосовується наближена методологія, що не дозволяє оцінити рівень освітленості в містах нашої країни порівняно з провідними європейськими країнами. Відомо, що якість освітлення і раціональне використання електричної енергії в освітлювальних установках можна підвищити при гнучкому керуванні режимом їх роботи. У системах зовнішнього освітлення при зниженні інтенсивності руху транспорту і застосуванні систем регулювання потужності джерел світла споживання електричної енергії, без погіршення якості освітлення, можна знижувати до 50%. Це надає особливої актуальності проблемі створення основ енергозбереження та ефективності в системах освітлення міст. А це, в свою чергу, вимагає створення та побудови каналу інформації для систем керування освітлювальними установками, пристроїв регулювання потужності установок зовнішнього освітлення, створення більш точних методів оцінки якості освітлення вулиць і магістралей міста. Усе це в цілому дозволить підвищити якість освітлення при раціональному використанні електричної енергії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ОСНОВИ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ В СИСТЕМАХ ОСВІТЛЕННЯ МІСТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок