Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСИ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

РЕСУРСИ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
РЕСУРСИ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БУЧИН МИКОЛА АНТОНОВИЧ
УДК 324:342.843.6/7:316.472.47](477)
РЕСУРСИ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ ТА
ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету „Львівська політехніка”.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Гетьманчук Микола Петрович
завідувач кафедри політології
Національного університету
„Львівська політехніка”
Офіційні опоненти доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
завідувач кафедри політичних наук
Південноукраїнського державного
педагогічного університету
імені К.Д.Ушинського
кандидат філософських наук
Рутар Степан Михайлович,
доцент кафедри історії та політології
Львівської комерційної академії.
Провідна установа Дніпропетровський національний університет МОН України
Захист відбудеться 19 квітня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1., ауд. 301.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 14 березня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої Вченої ради О.Б.Шурко
кандидат політичних наук, доцент
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останнє десятиліття ХХ ст. ввійшло в історію завдяки глибоким геополітичними змінам, які визначили належне місце України в Європі та світі. Незалежність України, як зазначає відомий американський політолог З.Бжезінський, стала подією великого міжнародного значення.
В умовах радянського тоталітарного режиму проведення вільних, чесних, змагальних, демократичних виборів перетворювалося виключно у формальну процедуру. Відсутність будь-якої конкуренції, наявність одного кандидата – представника компартійної номенклатури, призводили до того, що на виборах відбувався акт волевиявлення громадян, проте без реального вибору. Новоявлені більшовицькі вожді в Радянському Союзі маніпулювали свідомістю та поведінкою людей у безпрецедентних масштабах. Зосередивши у своїх руках монополію влади, нехтуючи задекларованими правовими нормами, вони організовували масове насильство, яке тотально заступало право.
Проведення виборчих кампаній, виборчої боротьби за цих умов втрачало свій реальний зміст. Для перемоги на таких виборах досить було мати підтримку комуністичної влади. Вміння ж професійно організовувати виборчу кампанію, використовувати наявні у суб'єкта виборчого процесу ресурси було непотрібним. Усе це робило зайвим вивчення такого елементу демократичного виборчого процесу, як ресурси виборчої кампанії.
Українська держава в умовах незалежності почала розбудову демократичного політичного режиму, одним з основних елементів якого є наявність вільних, чесних, змагальних виборів. Сьогодні мобілізація і ефективне використання всіх наявних у суб'єкта виборчого процесу ресурсів виступає необхідною умовою проведення демократичних виборів та досягнення перемоги. Відповідно до цього, виникає необхідність дослідження даного явища вітчизняною політичною наукою.
Вивчення ресурсів виборчої кампанії з об’єктивних причин розпочалося нещодавно, тому ця проблема у працях українських науковців детально не досліджувалася. Досі відсутні комплексні дослідження такого невід’ємного елементу демократичного виборчого процесу, як ресурси виборчої кампанії. Особливо актуальним залишається вивчення такого недемократичного явища сучасного політичного життя нашої держави, як адміністративний ресурс. Виборча практика в Україні засвідчує його помітний вплив на проведення виборчих кампаній. Водночас слід зазначити, що висвітлення цієї проблеми має переважно публіцистичний характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕСУРСИ ВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок