Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЛОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЛОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЛОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГУСЄВА ТЕТЯНА ПАВЛІВНА
УДК 159.954; 371.134; 80
ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ
МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЛОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук
Шандрук Сергій Костянтинович,
Галицький інститут імені В’ячеслава
Чорновола, м. Тернопіль, проректор з
навчальної та виховної роботи.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, доцент
Самойлов Олександр Єжиєвич,
Юридична академія МВС України,
м. Дніпропетровськ, провідний спеціаліст;
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Ілляшенко Тамара Дмитрівна,
Український науково-методичний центр
практичної психології і соціальної роботи
АПН і МОН України, м. Київ, провідний
науковий співробітник.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет,
кафедра педагогічної та вікової психології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “23червня 2006 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5 поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “20” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О. Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Розвиток творчої особистості майбутніх фахівців у галузі освіти є актуальною проблемою сучасної психолого-педагогічної науки і практики, оскільки від її вирішення значною мірою залежить якість професійної підготовки і майбутньої педагогічної діяльності студентів. Актуальність вирішення різних аспектів даної проблеми, зокрема, дослідження психологічних засобів розвитку креативності майбутніх учителів філологічного профілю, зумовлена тим, що навчальні заклади України на сучасному етапі розвитку мають особливо гостру потребу в творчих мовленнєвих особистостях, які усвідомлюють свою креативну суб’єктність і виявляють її у професійній діяльності.
Аналіз психолого-педагогічної літератури свідчить, що дослідженню проблеми креативізації педагогічної освіти завжди надавалась належна увага, зокрема, таким її аспектам, як підготовка студентів вищого педагогічного навчального закладу до творчої професійної діяльності (О.О.Абдулліна, Т.Д.Ілляшенко, Н.Г.Ничкало, В.Г.Панок, В.А.Семиченко, С.О.Сисоєва та ін.), формування творчої культури особистості педагога (І.А.Зязюн, В.О.Кан-Калик, та ін.), визначення рис особистості творчого вчителя (В.О.Лісовська, Н.В.Кичук та ін.).
Проблема творчості стала предметом вивчення для багатьох вітчизняних і зарубіжних психологів. Особливості творчості, творчої діяльності і особистості розкрито у працях Д.Б.Богоявленської, Е.Боно, В.М.Дружиніна, І.А.Зязюна, Г.С.Костюка, О.І.Кульчицької, О.М.Матюшкіна, В.О.Моляки, В.Г.Панка, К.К.Платонова, Я.О.Пономарьова, В.В.Рибалки, Р.О.Семенової, С.О.Сисоєвої, Б.М.Теплова, С.К.Шандрука та ін.
Дослідженню професійної діяльності педагога, спрямованої на розвиток творчих можливостей учнів у навчально-виховному процесі, присвятили свої праці В.І.Андрєєв, О.М.Ігнатович, Т.Д.Ілляшенко, Є.В.Єгорова, І.В.Кукуленко-Лук’янець, Н.І.Литвинова, С.Д.Максименко, В.О.Моляко, В.Ф.Моргун, Е.О.Помиткін, О.Є.Самойлов та ін.
На етапі входження української освіти у Болонський процес перед вищими навчальними закладами постала важлива проблема впровадження психологічних засобів розвитку креативності особистості у професійну підготовку студентів. Ці засоби мають розвивати молоду людину як мислячу, творчу особистість, здатну розв’язувати не лише навчальні, а й життєві проблеми, а також полегшити самореалізацію молоді в соціальному житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСОБИ РОЗВИТКУ КРЕАТИВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ФІЛОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок