Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО СПОРТИВНОГО РУХУ В УКРАЇНІ

ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО СПОРТИВНОГО РУХУ В УКРАЇНІ

Назва:
ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО СПОРТИВНОГО РУХУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СТЕПАНЮК Світлана Іванівна
УДК 796.034-057.87 (477)
ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО СПОРТИВНОГО РУХУ
В УКРАЇНІ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Л ь в і в 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
В а ц е б а Оксана Михайлівна,
Львівський державний інститут фізичної культури, проректор з наукової роботи і зовнішніх зв’язків.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Н і с і м ч у к Андрій Сергійович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Третьяков Микола Олександрович,
завідувач відділу соціально-гуманітарної, економічної освіти та виховної роботи науково-методичного Центру вищої освіти Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Харківська державна академія фізичної культури, кафедра менеджменту фізичної культури і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 5 грудня 2003 року о 13 годині під час засідання спеціалізованої вченої ради К .929.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: м. Львів, вул. Костюшка, .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, ).
Автореферат розіслано 31 жовтня 2003 року.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.М. Т р а ч
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Важливою складовою розвитку системи фізичної культури і спорту в Україні є студентський спортивний рух.
Виступи студентських збірних команд України на світовій спортивній арені, починаючи з 1993 року, є доволі успішними. За роки незалежності українські студенти-спортсмени у загальнокомандному заліку літніх та зимових Всесвітніх студентських ігор посідали, як правило, місця у першій десятці серед більш як 150 країн-членів Міжнародної федерації університетського спорту (FISU). Значного успіху було досягнуто у 1997 році за підсумками ХIХ літньої Універсіади на Сицилії (Італія) та у 2003 році за підсумками ХХI зимової Універсіади в Тарвізіо (Італія), де студентські збірні команди України виборювали друге загальнокомандне місце, що є, загалом, найкращим досягненням спортивної України за роки сучасного державотворення.
Водночас студентський спортивний рух є потужним чинником освіти та виховання, формування характеру і світогляду молодої людини, зміцнення її здоров’я, набуття професійно важливих і життєво необхідних якостей (С.Н. Бубка (2001); О.Д. Дубогай (1998); А.В. Домашенко (2003); М.Д. Зубалій (2000); С.М. Канішевський (1998); А.В. Магльований, В.Г. Осінчук (2001); А.С. Нісімчук (2000); С.І. Операйло (1998); Р.Т. Раєвський (2000); А.Г. Рибковський (2003); В.В. Шигалевський (2000) та ін.).
Разом з тим у сучасній вітчизняній науково-методичній літературі недостатньо висвітлюються й аналізуються проблеми розвитку студентського спортивного руху. Бракує аналітичної інформації з історії розвитку міжнародного та національного студентського спорту, достовірної статистичної інформації про представництво і здобутки українських спортсменів-студентів на внутрішній та міжнародній спортивній арені. Тільки окремі аспекти цієї проблеми висвітлено у працях Г. Н. Скитович (1980), Ю. Н. Теппера (1980), В. М. Платонова (1994), М. Ю. Пугачевської (1995), В. К. Гаврилка (1999), С. І. Операйла (2002), М. О. Третьякова (2002) та ін.
Вважаємо, що об’єктивний науковий аналіз історико-соціальних аспектів розвитку студентського спортивного руху в Україні є актуальною проблемою теорії та історії вітчизняного фізичного виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ СТУДЕНТСЬКОГО СПОРТИВНОГО РУХУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок