Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ВИМІР ДУХОВНОСТІ ЛЮДИНИ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ВИМІР ДУХОВНОСТІ ЛЮДИНИ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

Назва:
ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ВИМІР ДУХОВНОСТІ ЛЮДИНИ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
 
ШИКУЛА ОЛЕКСАНДРА ПЕТРІВНА
УДК : [141.32+ 130.122] (477) Г.Сковорода
ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ВИМІР ДУХОВНОСТІ ЛЮДИНИ
У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів-2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії філософії філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Захара Ігор Степанович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри історії філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Поліщук Ніна Павлівна,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник відділу історії філософії України;
кандидат філософських наук, доцент
Скринник Зоя Едуардівна,
Львівський банківський інститут Національного банку України, зав. кафедри суспільних наук.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться 19 травня 2005р. о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79002, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 14 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сінькевич О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність теми дослідження. Українське сковородинознавство – один з провідних напрямків вітчизняної історико-філософської науки. Філософським поглядам Г.С. Сковороди присвячена значна кількість монографічних досліджень, статей, розвідок. Водночас, багатогранний світ філософії українського мислителя спонукає науковців до вирішення все нових і нових проблем, котрі є надзвичайно важливими в наш час. Чи не найважливішою проблемою сьогодення є відродження і плекання духовності, її національно-історичних витоків та засадничої ролі у сучасних процесах утвердження демократії на теренах України.
У творчості Г.С. Сковороди виразно і рельєфно знайшла своє відображення ментальність українського народу, його висока духовність. Однією з характерних рис української філософії, що проявилася у творчій спадщині мислителя, є екзистенційна спрямованість мислення, філософська зосередженість на ролі і призначенні людини у світі. Осмислення проблеми людини та її сутності – як однієї з фундаментальних філософських проблем – увібрала у себе й синтезувала всі різнобарвні відтінки філософської рефлексії, поетичного сприйняття реальності та практичної морально-духовної повчальності, яка посідає чільне місце у творчості Г.С. Сковороди.
Розкриваючи самобутню ментальність української людини, вітчизняна філософська думка гармонійно вписується у європейську гуманістичну традицію. Українська філософія виразно втілила тип духовної діяльності, спрямованої на з’ясування меж та безмежжя людського буття, на осмислення сенсу життя окремої людини, як унікального мікрокосму, що взаємопов’язаний з універсальними вимірами людського буття.
Дисертаційне дослідження спрямоване на вивчення екзистенційного аспекту духовності людини у творчості Сковороди. Ця тема є малодослідженою, лише у незначній кількості історико-філософських праць робляться окремі спроби її розгляду. Тому видається доцільним здійснити послідовний та системний аналіз даного питання. У зв’язку з цим важливо зосередити увагу на філософському осмисленні поняття духовності у творчості Г. Сковороди, розкрити концептуальну роль цього поняття у його „філософії життя”, а також показати людське існування як індивідуально-неповторну сутність реальності, які впливають на шляхи удосконалення духовності людини на національному та загальнолюдському рівнях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКЗИСТЕНЦІЙНИЙ ВИМІР ДУХОВНОСТІ ЛЮДИНИ У ТВОРЧОСТІ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок