Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клінічна характеристика загальносоматичних порушень та заходи їх профілактики у юнаків з різними умовами проживання

Клінічна характеристика загальносоматичних порушень та заходи їх профілактики у юнаків з різними умовами проживання

Назва:
Клінічна характеристика загальносоматичних порушень та заходи їх профілактики у юнаків з різними умовами проживання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,89 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
МОСІЄНКО Ганна Павлівна
УДК 616.43+616.839]-008- 053.7 –056.2
Клінічна характеристика загальносоматичних порушень
та заходи їх профілактики
у юнаків з різними умовами проживання
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор ГИРІНА Ольга Миколаївна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри поліклінічної підготовки та сімейної медицини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, академік АМН України, член-кореспондент НАН України, член-кореспондент Російської АМН КОРКУШКО Олег Васильович, Інститут геронтології АМН України, відділ клінічної фізіології і патології внутрішніх органів, керівник відділу;
доктор медичних наук, професор ПАРПАЛЕЙ Іван Олександрович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач курсу профпатології кафедри гігієни праці.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України.
Захист дисертації відбудеться “ 20 березня 2003 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця за адресою: 01004, м. Київ, вул. Терещенківська, 23/25, тел. 234-53-75.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця за адресою: м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “14лютого 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Кузьменко А..Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан здоров’я молоді продовжує залишатися важливою медико-соціальною проблемою в усьому світі, в тому числі і в Україні (Малая Л.Т., 2000; Москаленко В.Ф., Коваленко В.М., 2001; Коренєв Н.М., 1999; Altman D.G., 1995; S. Sans et al., 1998). У Всесвітній декларації з охорони здоров’я (1998) у сформульованих політиці та цілях програми “Здоров’я для усіх у ХХІ сторіччі” майже половина з визначених задач стосується зміцненню здоров’я дітей та молоді, як єдино розумної альтернативи й основи державної політики в галузі суспільної охорони здоров’я на довгострокову перспективу (K.J. Kemper, 1998).
Захворюваність молоді в Україні має чітку тенденцію до погіршення. Особливістю негативних змін здоров’я в сучасних умовах є “омолодження” численних хвороб. Виникнення вже в молодому віці серцево-судинних захворювань, розладів роботи органів травлення, порушень мозкового кровообігу, онкологічних уражень, ендокринної патології та інших хвороб диктує необхідність вивчення особливостей і причин розвитку захворюваності та формування профілактичних заходів із широким їх застосуванням ще в преморбідному періоді. Зважаючи на актуальність такого спрямування у боротьбі з хворобами, ХХІ сторіччя назване ВООЗ віком профілактичної медицини. Тому позитивних результатів в межах усієї системи охорони здоров’я можна досягти лише за умов впровадження науково обґрунтованої політики профілактики, використання нових її методів та програм, зменшення впливу на організм факторів ризику, формування здорового способу життя, удосконалення діяльності кабінетів профілактики, активного застосування превентивних та реабілітаційних заходів. Така політика необхідна як на регіональному, так і на національному рівні (Москаленко В.Ф., Коваленко В.М., 2000, 2001).
Особливого значення проблема захворюваності набирає у осіб молодого, творчого віку. Зміни в стані здоров’я підростаючого покоління зумовлюють не лише збільшення захворюваності в популяції в цілому, але й формують серйозні перешкоди для соціально-економічного та інтелектуального прогресу суспільства.
На сьогодні встановлено, що важливим підгрунтям для розвитку одних із провідних хвороб цивілізації - гіпертонічної хвороби, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця є вегетативні дисфункції (Аббакумов С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Клінічна характеристика загальносоматичних порушень та заходи їх профілактики у юнаків з різними умовами проживання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок