Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ

ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ

Назва:
ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
ЗІНЧЕНКО Ярослав Васильович
УДК 330.837:338.58:336.76
ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ ФОРМУВАННЯ
ТА РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Архієреєв Сергій Ігоревич
– Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Задорожний Григорій Васильович
– Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління;
кандидат економічних наук, доцент Резнікова Тетяна Олександрівна
– Харківський державний економічний університет, доцент кафедри міжнародної економіки та менеджменту у зовнішньоекономічній діяльності.
Провідна установа:
Львівський національний університет ім. Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Львів)
Захист відбудеться „17” вересня 2004 р. о 1515 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий „13” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми функціонування фондового ринку (ФР) в умовах розвинутої ринкової і трансформаційної економіки широко досліджуються як вітчизняними (Ю. Кравченко, О. Мендрул, О. Мозговий, І. Павленко, Ю. Петруня, В. Соболєв, В. Яценко та ін.), так і закордонними економістами, серед яких можна назвати, зокрема, З. Боді, Ю. Данілова, І. Дороніна, А. Кейна, А.Дж. Маркуса, Я. Міркіна, Б. Рубцова, П. Шульца. Роботи цих авторів тісно пов'язані з дослідженнями в області більш загальної проблеми – проблеми ринкової трансформації, що проводяться, зокрема, Ю. Вінславим, С. Глазьєвим, В. Мау, А. Пороховським, А. Суриновим. Вагомий внесок у розвиток теорії ринкової трансформації належить таким вітчизняним ученим як В. Базилевич, О. Власюк, Є. Воробйов, А. Гальчинський, В. Геєць, А. Гриценко, Г. Задорожний, Б. Кваснюк, Г. Тарасенко, О. Яременко та ін.
Особливим предметом дослідження в рамках теорії ринкової трансформації є трансакційні витрати (ТВ) в умовах ринкової трансформації – тема, розробці якої присвячені праці таких економістів як С. Архієреєв, І. Булєєв, Р. Капелюшніков, І.-С. Коропецький, В. Радаєв, Т. Резнікова, А. Шастітко, в основі яких лежать класичні праці Х. Демсітца, Р. Коуза, Д. Норта, О. Уільямсона та інших учених.
Здійснення трансакцій є змістом процесів функціонування ФР. Трансакції нерозривно пов'язані з ТВ, які виступають фактором, що справляє вирішальний вплив на багато сторін ФР. Саме цією обставиною можна пояснити давній інтерес західних економістів до проблем ТВФР. Особливої актуальності ці витрати набувають у період ринкової трансформації, оскільки значною мірою впливають на характер усього процесу формування ФР і перспективи його подальшого розвитку.
Проте, незважаючи на значний інтерес дослідників до проблем ФР в трансформаційний період, питання ТВФР залишаються маловивченими. У першу чергу, це стосується інституційної сторони ТВ – найважливішої їх складової. Зокрема, інтерес представляє дослідження ТВ інституціоналізації ФР, особливостей формування ТВ в розвинутій ринковій і трансформаційній економіці, суспільних ТВ та інших теоретично і практично важливих аспектів даної проблеми, які не знайшли належного відображення в економічній літературі.
Таким чином, можна з упевненістю констатувати, що проблеми ТВФР потребують подальшого серйозного аналізу, що дозволить розширити теоретичні знання у даній галузі і підвищити їх практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТРАНСАКЦІЙНІ ВИТРАТИ ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок