Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАЛУЗІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ

СИСТЕМА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАЛУЗІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ

Назва:
СИСТЕМА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАЛУЗІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Структура дисертації зумовлена метою та задачами дослідження, логік
ою викладу її результатів


ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
АНДРЮЩЕНКО ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 796.001.37.37+002.02
СИСТЕМА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ГАЛУЗІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ
07.00.08 – Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури, Міністерство культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Кушнаренко Наталя Миколаївна,
Харківська державна академія культури,
проректор з навчально-методичної та
виховної роботи, завідувач кафедри
книгознавства та фондознавства
Офіційні опоненти доктор педагогічних наук, професор
Єрмаков Сергій Сидорович,
Харківська державна академія дизайну
і мистецтв, проректор з наукової
роботи
кандидат педагогічних наук, доцент
Давидова Ірина Олександрівна,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри соціальних комунікацій
Провідна установа Київський національний університет
культури і мистецтв, кафедра
бібліотекознавства та інформаційних
ресурсів, Міністерство культури і
мистецтв України, м. Київ
Захист відбудеться "26" грудня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.807.02 в Харківській державній академії культури, 61003, м. Харків-3, Бурсацький спуск, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький спуск, 4.
Автореферат розісланий "25" листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соляник А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нова соціокультурна ситуація, яка склалася в незалежній Україні, стала тим об’єктивним чинником, який стимулює пріоритетний розвиток національної системи фізичного виховання, фізичної культури і спорту задля гармонійного духовного і фізичного розвитку особистості і суспільства; зміцнення здоров’я людини як найвищої гуманістичної цінності; виховання у населення України відповідних мотиваційних та поведінкових характеристик активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя; забезпечення передових позицій у міжнародному фізкультурно-спортивному русі, піднесення авторитету держави у світовому співтоваристві, що знайшло відбиття в Законах України “Про фізичну культуру і спорт”, “Про внесення змін до Закону України “Про фізичну культуру і спорт”, Цільовій комплексній програмі “Фізичне виховання – здоров’я нації” та інших державних документах.
Ефективний розвиток галузі фізичної культури і спорту в Україні неможливий без надійного бібліотечно-інформаційного забезпечення, тому органічною її складовою має бути формування цілісної системи створення, пошуку, збирання, аналітико-синтетичної обробки, зберігання, розповсюдження, організації доступу користувачів до регіональних, національних і світових галузевих ресурсів задля повного й оперативного задоволення їхніх інформаційних потреб (ІП).
Створення системи бібліотечно-інформаційного забезпечення галузі фізичної культури і спорту (БІЗФКС) має значне загальногосоціальне значення. Її галузевими ресурсами, засобами, формами і методами можна комплексно вирішити завдання розумового, морального, естетичного, патріотичного, екологічного, валеологічного, військово-патріотичного виховання, формувати особистість на кращих спортивних традиціях українського народу. Бібліотечні установи мають допомогти населенню України ефективно використовувати галузеві бібліотечно-інформаційні ресурси, продукти і послуги.
Велике значення інформації в розвитку будь-якої сфери людської діяльності є загальновизнаним. Однак можливості бібліотечних установ України щодо вдосконалення бібліотечно-інформаційного забезпечення вітчизняної галузі фізичної культури і спорту використовуються ще недостатньо. Аналіз наукових джерел, ресурсів Інтернет, практичного досвіду бібліотек виявив наявність проблемної ситуації, яка полягає в суперечності, з одного боку, між реальним зростанням ролі і значення інформації у розвитку галузі фізичної культури і спорту в Україні та сучасними можливостями задоволення інформаційних потреб користувачів існуючими бібліотечно-інформаційними ресурсами; з іншого – в невідповідності між потребами практики і відсутністю нових науково обґрунтованих підходів щодо створення адекватної системи БІЗФКС в Україні в умовах інформатизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИСТЕМА БІБЛІОТЕЧНО-ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАЛУЗІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок