Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відродження традиційних свят та обрядів в сучасних умовах культурного життя Криму

Відродження традиційних свят та обрядів в сучасних умовах культурного життя Криму

Назва:
Відродження традиційних свят та обрядів в сучасних умовах культурного життя Криму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Узунова Людмила Володимирівна
УДК 398.3(477.75)(091)(043)
Відродження традиційних свят та обрядів в сучасних умовах
культурного життя Криму
17.00.01 – теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана в Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор Обертинська Анеля Петрівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри режисури.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Борисенко Валентина Кирилівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри етнології та краєзнавства
кандидат мистецтвознавства Лисюк-Рубаха Олена Олегівна, Київський національний університет культури і мистецтв, доцент кафедри теорії музики, фортепіано та музичного виховання, докторант кафедри теорії та історії культури
 
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського, НАН України, м. Київ
Захист відбудеться: 22.04.2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м.Київ, вул. Січневого повстання, 21, корп. 11).
Автореферат розісланий 21.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Уланова C.I.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Нові реалії та потреби культурного життя після проголошення незалежності української держави визначили вагомість проблем, пов’язаних з подальшим розвитком українського народу як багатоетнічного утворення. Правове поле їхнього вирішення накреслюють “Декларація прав національностей” та Закон “Про національні меншини в Україні”.
Проте, обумовлені в цих державних документах підходи та принципи реалізації політичних рішень щодо культурно-національного розвитку в тих регіонах, де поліетнічність є історично успадкованим показником культурного життя ще й досі не знайшли адекватного науково-методологічного осмислення, якого вимагають проголошені пріоритети українського державотворення.
На такий висновок наводять сучасні умови культурного буття Криму, яке постійно нагадує про необхідність поновлення історичної справедливості щодо тих народів та етнічних груп, які стали жертвами політичних репресій у дожовтневий та радянський періоди історії України.
Незважаючи на комплекс заходів, проведених урядом Автономної Республіки Крим, спрямованих на створення сприятливих умов для відродження культурних традицій етноменшин, які проживають сьогодні на цих територіях, ситуація не змінилася на краще. Ії ускладнюють загальні негаразди економічного та соціального характеру, які переживає зараз українське суспільство в цілому. Не сприяє покращенню “духовного клімату” й зростання напруги у міжконфесійних відносинах.
Все це посилює вагомість наукових досліджень, в яких вивчаються закономірності етносуспільної культуротворчості. Серед них особливої уваги заслуговують ті, в яких розглядаються методологічні питання теорії та історії етнокультурних процесів з точки зору їхньої історичної типології, засобів та форм часово-просторової трансляції сталих світоглядних концептів, закладених в основу етнохудожніх цінностей обрядової культури, якою представлено сьогодення української нації (С.Грица, Т.Липова, І.Ляшенко, О.Найден, О.Семашко, Л.Черкашина, І.Юдкін та ін.).
Водночас тільки відокремленого напрямку для напрацювання науково виважених рекомендацій щодо врегулювання існуючих у кримському регіоні етносоціальних та культурних суперечностей недостатньо.
Так само, як і наукових розвідок описового характеру, що обґрунтовують специфічність протікання культурних процесів на Кримському півострові, виходячи з інтересів чисельно домінуючих етнічних груп та національних меншин, краєзнавчих екскурсів в історію окремих пам’яток, якими представлена культурна спадщина населення, що тут проживало в різні епохи та періоди його існування (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Відродження традиційних свят та обрядів в сучасних умовах культурного життя Криму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок