Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДПІЛЬНІ ВІЙСЬКОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ РУХУ ОПОРУ В ПОЛЬЩІ У 1939-1942 рр.

ПІДПІЛЬНІ ВІЙСЬКОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ РУХУ ОПОРУ В ПОЛЬЩІ У 1939-1942 рр.

Назва:
ПІДПІЛЬНІ ВІЙСЬКОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ РУХУ ОПОРУ В ПОЛЬЩІ У 1939-1942 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА
ДАВИДЕНКО ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 94 (438) “19”
ПІДПІЛЬНІ ВІЙСЬКОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ
РУХУ ОПОРУ В ПОЛЬЩІ У 1939-1942 рр.
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернігів – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова на кафедрі історії слов’ян і археології, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Чернега Петро Макарович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри етнології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович,
Чернівецький національний університет
імені Ю.Федьковича, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Руккас Андрій Олегович,
Київський національний університет
імені. Т.Г. Шевченка, доцент кафедри історії слов’ян
Захист відбудеться “11” березня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 79.053.01 в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка (14000, м. Чернігів, Пр. Миру, 13, ауд. 308).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка (14013, м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53).
Автореферат розісланий “ 8 ” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент А.М. Острянко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Національно-визвольна боротьба народів Європи проти фашистського поневолення у роки Другої світової війни залишається в центрі уваги істориків та громадськості. Масштаби цієї катастрофи ХХ ст. мали величезні економічні та суспільно-політичні наслідки для людської цивілізації. Свій гідний внесок у перемогу над гітлерівською Німеччиною зробили слов’янські народи, зокрема – польський.
Рух Опору проти загарбників охопив майже всю територію Польщі. Незважаючи на терор проти населення, політичні партії та їх військові організації на окупованій території, спираючись на підтримку еміграційного уряду, створили цілісну мережу підпільних державних установ, освітянських закладів, судову систему, які стали основою для польської під-піль-ної держави. Її важливою структурною складовою були численні військові формування та групи, що вели активну боротьбу проти окупантів.
Дослідження ґенези польських військових організацій руху Опору потребує детального неупередженого аналізу з огляду на необхідність переосмислення даної проблеми, подолання концептуальних ідеологічних догм, однобіч-них і спрощених тверджень, що спричинили помилкові теоретичні узагальнення та висновки.
Актуальність дослідження визначається також необхідністю об’єктивного вивчення основних етапів організаційної розбудови польських підпільних військових формувань нерегулярного характеру на основі сучасних знань, оцінок, методологічних принципів та нового бачення проблеми, з’ясування специфіки їхньої діяльності в умовах окупаційного режиму в контексті розбудови підпільних державних структур у Польщі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація є практичною реалізацією плану наукових досліджень кафедри історії та археології слов’ян Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, згідно з науковим напрямом “Дослідження проблем гуманітарних наук”, схваленим Вченою радою університету 25 грудня 2003 року, протокол №6.
Об’єктом дисертаційного дослідження є боротьба польського народу з фашистськими загарбниками в роки Другої світової війни.
Предметом дослідження є процес формування та структурного розвитку підпільних військових організацій у польському русі Опору в 1939-1942 рр.
Мета дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу джерел, наукових праць вітчизняних і зарубіжних вчених розкрити характерні особливості розбудови військових підпільних формувань на окупованих територіях, визначити етапи їхнього організаційного розвитку та основні завдання і напрями збройної боротьби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПІДПІЛЬНІ ВІЙСЬКОВІ ОРГАНІЗАЦІЇ РУХУ ОПОРУ В ПОЛЬЩІ У 1939-1942 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок