Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОХІДНИХ ГЛУТАРАМІНОВИХ КИСЛОТ І ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ

СИНТЕЗ ТА ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОХІДНИХ ГЛУТАРАМІНОВИХ КИСЛОТ І ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
СИНТЕЗ ТА ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОХІДНИХ ГЛУТАРАМІНОВИХ КИСЛОТ І ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,56 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.КАРАЗІНА
ШЕМЧУК ЛЕОНІД АНТОНОВИЧ
УДК 547.461.5:547.476.5:547.856.1
СИНТЕЗ ТА ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ
ПОХІДНИХ ГЛУТАРАМІНОВИХ КИСЛОТ І
ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ
02.00.03 – органічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Харків – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній фармацевтичній академії України (м.Харків), Міністерство охорони здоров'я України.
Науковий консультант член–кореспондент НАН України, доктор хімічних і фармацевтичних наук, професор Черних Валентин Петрович, Національна фармацевтична академія України (м.Харків), ректор академії.
Офіційні опоненти: член–кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор Попов Анатолій Федорович, Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України (м.Донецьк), директор інституту
доктор хімічних наук, професор Ільченко Андрій Якович, Інститут органічної хімії НАН України (м. Київ), провідний науковий співробітник
доктор хімічних наук, професор Десенко Сергій Михайлович, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри органічної хімії
Провідна установа - Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського НАН України, відділ хімії біологічно активних речовин (м.Одеса)
Захист відбудеться " 3 " грудня 1999 року о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розіслано " 2 " листопада 1999 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Логінова Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка нових оригінальних методів синтезу біологічно активних речовин (БАР) та створення на їх основі високоефективних і малотоксичних лікарських засобів є однією з актуальних задач як органічного синтезу, так і фармацевтичної науки та практики в цілому.
Численні дослідження, які проводяться в Національній фармацевтичній академії України, свідчать про перспективність пошуку БАР серед похідних дикарбонових кислот. Будучи природними метаболітами, вони значно зменшують токсичність сполук при введенні їх фрагментів до структури БАР. Крім того, дикарбонові кислоти є зручними носіями фармакофорів, нерідко здатними й розширити діапазон біологічної дії.
Пошук БАР у ряді дикарбонових кислот проводиться, головним чином, у 3-х напрямках: синтез різноманітних похідних дикарбонових кислот лінійної будови; синтез сполук, в яких одна чи обидві карбоксильні групи дикарбонової кислоти включаються в структуру гетероциклічної системи, і синтез конденсованих гетероциклічних систем, в яких дикарбонова кислота є складовою частиною гетероциклу.
На період планування даної роботи були проведені грунтовні дослідження серед похідних щавлевої, малонової, янтарної кислот та ненасичених дикарбонових кислот – малеїнової, фумарової. Їм приділялась увага в плані синтезу, вивчення хімічних властивостей, реакційної здатності, фармакологічної активності.
Об'єктами для нових досліджень було вибрано похідні глутарової кислоти, а саме: глутаранілові кислоти, ароїлгідразиди та аренсульфоногідразиди глутарової кислоти.
Систематичні дослідження з синтезу БАР в ряді похідних глутарової кислоти до цього часу не проводилися. Оскільки ключовими сполуками в синтезі похідних глутарової кислоти є іміди, значну увагу планувалося приділити дослідженню умов реакції циклодегідратації глутарамінових кислот з різними замісниками біля атома азоту, встановленню меж застосування найбільш розповсюджених методів синтезу циклічних імідів, розв'язанню питання про роль ацетату натрію в реакції циклодегідратації глутаранілових кислот.
Важливим з теоретичної і з практичної точки зору є синтез на основі ароїл- і арилсульфоногідразидів глутарової кислоти нових ацилюючих засобів — глутарімідів, атом азоту яких сполучений з карбоксамідо- або сульфонамідогрупою; з'ясування впливу карбамідного та сульфамідного фрагментів на хімічні властивості та реакційну спроможність імідів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ХІМІЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ ПОХІДНИХ ГЛУТАРАМІНОВИХ КИСЛОТ І ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ СПОЛУК НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок