Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОВО-МЕДИЧНА ОЦІНКА ЗМІН РЕГІОНАЛЬНИХ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ СЕРЦЯ ПРИ ГОСТРІЙ ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ І ОТРУЄННЯХ АЛКОГОЛЕМ

СУДОВО-МЕДИЧНА ОЦІНКА ЗМІН РЕГІОНАЛЬНИХ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ СЕРЦЯ ПРИ ГОСТРІЙ ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ І ОТРУЄННЯХ АЛКОГОЛЕМ

Назва:
СУДОВО-МЕДИЧНА ОЦІНКА ЗМІН РЕГІОНАЛЬНИХ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ СЕРЦЯ ПРИ ГОСТРІЙ ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ І ОТРУЄННЯХ АЛКОГОЛЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
Сулоєв Костянтин Миколайович
УДК 612.12-005.4-036.11:613.81-099-02:616-036.88]–
0572.7:615.91]-73
СУДОВО-МЕДИЧНА ОЦІНКА ЗМІН РЕГІОНАЛЬНИХ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ СЕРЦЯ ПРИ ГОСТРІЙ ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ І ОТРУЄННЯХ АЛКОГОЛЕМ
14.01.25 – судова медицина
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: Доктор медичних наук, професор Мішалов Володимир Демянович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри судової медицини та основ права.
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук, професор Костилєв Володимир Ілліч, Луганський медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри судової медицини та основ права.
 
Кандидат медичних наук, Найда Анатолій Іванович, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, доцент кафедри патологічної анатомії з курсом судової медицини.
 
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, кафедра судової медицини та основ права (м. Донецьк).
Захист відбудеться “_23_”___січня__________2004 року о _13 _годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.03 при Київській державній медичній академії післядипломної освіти МОЗ України за адресою:
04112, м. Київ, вул. Оранжерейна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київської державної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розіслано “_17_” _____грудня_________2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Бурчинський В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі одними з основних медико-соціальних проблем в Україні є висока смертність у працездатному віці і зниження тривалості життя в зв'язку з патологією серцево-судинної системи і отруєнням алкоголем. В даний час до числа невирішених проблем вітчизняної медицини відносяться такі, як розробка медичних стандартів діагностики й уніфікації підходів у роботі кардіологічної, патологоанатомічної служби і судово-медичної експертизи в питаннях визначення діагнозів і причин смерті у зв'язку із зазначеними патологічними станами.
Усі вищевказані аспекти дають підстави для подальшого вивчення причин раптової смерті, що знаходить своє відображення у вітчизняній і зарубіжній літературі (Бобров В.А., 1996; Бойко Ю.І., 2000; Герасименко О.І. і ін. 2000; Timmis A.D., Davis S.V., 1997). Раптова смерть є однією з актуальних проблем медицини, у тому числі і судово-медичної експертизи (Шупик Ю.П. та ін., 2000). Основне місце серед причин раптової смерті належить серцево-судинним захворюванням (до 96%) (Хохлов В.В., Кузнєцов Л.Е., 1998). Не варто забувати й про те, що в структурі причин смертності на Україні хвороби системи кровообігу складають 60,7% (Коваленко В.М., 2000).
Однією з найбільш розповсюджених і важко діагностованих форм серцево-судинної патології є раптова коронарна смерть, зумовлена гострою ішемічною хворобою серця (ГІХС). При цій патології надзвичайно важливим є значення функціональних і морфологічних ланцюгів, обумовлених темпами настання смерті, вихідного стану серця, стадією розвитку основного захворювання – ішемічної хвороби серця (ІХС), впливом побічних чинників. Кожний з них на різних стадіях його розвитку може відігравати певну роль, взаємно впливаючи один на одного (Дзяк Г.В., Коваль Е.А., 1996; Чазов Е.І., 1995; Чеботарьов Д.Ф., Коркушко О.В., Котко Д.Н., 1996), що і визначає складність вивчення даної форми ІХС.
У патогенезі багатьох серцево-судинних захворювань важливу роль грає лімфатична система (Зербіно Д.Д., 1974; Бородін Ю.І., Григор’єв В.Н., 1986; Бородін Ю.І., та ін., 1991; Мамедов Ш.М, 2001). В останні роки спостерігалось зростання зацікавленості до вивчення лімфатичних вузлiв рiзної локалiзацiї i функціональної спеціалізації як маркерів екологічного пресингу на організм через різні системи гомеостазу (Бікбулатов З.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУДОВО-МЕДИЧНА ОЦІНКА ЗМІН РЕГІОНАЛЬНИХ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ СЕРЦЯ ПРИ ГОСТРІЙ ІШЕМІЧНІЙ ХВОРОБІ СЕРЦЯ І ОТРУЄННЯХ АЛКОГОЛЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок