Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ЗЕМЕЛЬ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА

ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ЗЕМЕЛЬ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ЗЕМЕЛЬ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,44 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ГАПОТЧЕНКО Тетяна Миколаївна
УДК 349.41
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ЗЕМЕЛЬ
АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО
ГОСПОДАРСТВА
Спеціальність 12.00.06 - земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків-2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі екологічного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Науковий керівник -
доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
Шульга Михайло Васильович,
Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри екологічного права.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Балюк Галина Іванівна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри трудового, земельного та екологічного права;
кандидат юридичних наук, доцент
Гуревський Володимир Климентійович,
Одеська національна юридична академія
доцент кафедри аграрного, земельного та екологічного права;
 
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, відділ проблем аграрного, земельного та екологічного права, м. Київ
Захист відбудеться 26 квітня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 23 березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Спасибо-Фатєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Українській державі на сучасному етапі відбувається процес інтеграції вітчизняної транспортної інфраструктури в європейську, що створює умови прогресивного розвитку країни, зміцнення економічної безпеки держави, підвищення конкурентоспроможності транспортної мережі для збільшення транзитних перевезень і розвитку туризму. Невід'ємною складовою частиною єдиної транспортної системи країни виступає автодорожня система країни, належне функціонування якої пов’язане з використанням відповідних земельних ділянок, які виступають загалом як просторовий операційний базис. Удосконалення автодорожньої системи України обумовлюють значні зміни в складі земель автомобільного транспорту та дорожнього господарства.
Паралельно із зазначеними процесами в Україні активно здійснюється реформування земельних відносин. Об’єктом земельної реформи є всі землі України, в тому числі і землі автомобільного транспорту та дорожнього господарства. У відповідності до закріпленого у законодавстві завдання земельної реформи з певними особливостями відбувається перерозподіл цих земель та передача їх у власність, а також користування з метою створення умов для розвитку різних форм господарювання на землі.
Слід зазначити, що в сучасних умовах питання раціонального, ефективного використання та охорони земель автомобільного транспорту та дорожнього господарства безпосередньо пов’язані проблемами екологічної безпеки, забезпечення якої є пріоритетним завданням і обов’язком держави згідно з Конституцією України (ст. 16).
Викладене обумовлює те, що правовий режим земель автомобільного транспорту та дорожнього господарства збагачується та набуває характерних лише йому особливостей. Зважаючи на недосконалість законодавства, що закріплює правовий режим цих земель, та відсутність ґрунтовних доктринальних досліджень з цього приводу постає нагальна потреба в детальному науковому осмисленні обраної тематики, яке в свою чергу створить підґрунтя для наступних узагальнень щодо правового режиму земель транспорту в цілому, а в практичному аспекті – сприятиме вдосконаленню правового регулювання земельних відносин.
Науковою основою для проведення дослідження стали праці таких українських науковців у галузі земельного та екологічного права, як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕЖИМУ ЗЕМЕЛЬ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок