Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАУНДУВАННЯ ТВЕРДИХ ВУГЛЕЦЕВИХ ВІДХОДІВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕРОБКИ У КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАУНДУВАННЯ ТВЕРДИХ ВУГЛЕЦЕВИХ ВІДХОДІВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕРОБКИ У КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАУНДУВАННЯ ТВЕРДИХ ВУГЛЕЦЕВИХ ВІДХОДІВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕРОБКИ У КАМЕРНИХ ПЕЧАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
 
АНТОНЮК СЕРГІЙ ІГОРОВИЧ
УДК 628.54+628.47
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАУНДУВАННЯ
ТВЕРДИХ ВУГЛЕЦЕВИХ ВІДХОДІВ
ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕРОБКИ У КАМЕРНИХ ПЕЧАХ
Спеціальність 21.06.01 - Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, на кафедрі машин та апаратів хімічних виробництв
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Парфенюк Олександр Сергійович,
Донецький національний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри машин та апаратів хімічних виробництв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Поліщук Сергій Зіновійович,
Інститут проблем природокористування та екології
НАН України, м. Дніпропетровськ,
керівник відділу системного аналізу та моделювання процесів
природокористування
доктор хімічних наук, професор
Шендрік Тетяна Георгіївна,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії
ім. Л.М. Литвиненка НАН України, м. Донецьк,
керівник відділу хімії вугілля
Провідна установа: Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ, кафедра екології
Захист відбудеться “15” листопада 2004 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05 в Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 21, ауд. 209.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “_8_” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.05.
к.т.н., професор Круглицька В.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиліття в Україні загострилася проблема твердих промислових (ПВ) і побутових відходів (ТПВ) насамперед через величезну та все наростаючу їх кількість, різноманітність властивостей і джерел генерування, відсутність високопродуктивних, екологічно чистих процесів їх переробки.
Унаслідок енергетично-сировинної спеціалізації промисловості України велика частка ПВ утворюється при видобутку та збагаченні рудних і нерудних матеріалів. У Донецько-Придніпровському регіоні накопичені мільярди тонн відходів вугільної промисловості, вуглезбагачення та коксохімії. Відстійники і полігони цих відходів займають великі площі та забруднюють підземні води. Значний енергохімічний потенціал вуглецевих відходів використовується для вторинної переробки незначно.
Не менш складна ситуація склалася із ТПВ, які накопичуються на смітниках та полігонах без дотримання заходів по захисту навколишнього середовища. Між тим ТПВ містять багато цінних вторинних компонентів, які можуть і повинні бути використані для подальшої переробки.
Одним з головних завдань програми поводження з твердими побутовими відходами, прийнятої Кабінетом Міністрів України на 2005-2011 роки, є створення ефективного використання ТПВ як енергоресурсу та дослідно-промислового впровадження комплексної переробки і утилізації їх ресурсоцінних компонентів.
У зв’язку з цим актуальною є розробка нових технологій переробки промпобутвідходів на основі знання їх властивостей. Ефективним напрямком у вирішенні цього завдання є термолізна переробка сумішей вуглецевих промпобутвідходів у камерних печах з одержанням твердого палива і корисних хімічних продуктів (смоли, бензолу, сірки, паливного газу). Технічна складність термолізної переробки будь-яких промпобутвідходів пов’язана з мінливістю їх властивостей, тому важливим є процес підготовки сировини.
Підготовка сировинної маси включає стадію створення з різних за властивостями вихідних промпобутвідходів досить однорідних багатокомпонентних, гетерогенних сумішей із заданими властивостями. Ця стадія називається компаундуванням (від англ.- compound - складовий).
Для визначення параметрів процесу компаундування і його конструктивного оформлення необхідне знання основних фізико-механічних, фізико-хімічних і енергетичних властивостей відходів, що переробляються (компаунд-сумішей), і закономірностей їх зміни під дією різних факторів, а також їх вплив на характеристики одержуваного після термолізу відходів твердого залишку як потенційного палива.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ КОМПАУНДУВАННЯ ТВЕРДИХ ВУГЛЕЦЕВИХ ВІДХОДІВ ДЛЯ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТОЇ ТЕРМІЧНОЇ ПЕРЕРОБКИ У КАМЕРНИХ ПЕЧАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок