Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАЛОС ЛІМЕН У IV СТ. ДО Н. Е. - II СТ. Н. Е.

КАЛОС ЛІМЕН У IV СТ. ДО Н. Е. - II СТ. Н. Е.

Назва:
КАЛОС ЛІМЕН У IV СТ. ДО Н. Е. - II СТ. Н. Е.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,60 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
УЖЕНЦЕВ Владислав Борисович
УДК 902.023 (477.75)”-03 +03”
КАЛОС ЛІМЕН У IV СТ. ДО Н. Е. - II СТ. Н. Е.
Iсторичнi науки - 07.00.04 - археологiя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті археології НАН України.
Науковий керівник — кандидат історичних наук,
КУТАЙСОВ Вадим Олександрович
Кримський філіал Iнституту археологіі
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
старший науковий співробітник,
РУСЯЄВА Анна Станіславовна,
Інститут археологіі НАНУ
провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук
ХРАПУНОВ Ігор Миколайович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
кафедра історіі давнього світу та середніх віків,
доцент.
Провідна установа - Харьківський національний університет
ім.В.Н.Каразіна,кафедра історii давнього
свiту та середнiх вiкiв,
Мiнiстерство освiти та науки Украiни,
м. Харькiв.
Захист відбудеться "___" 2002 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інтитуті археології Національної Академії Наук України за адресою:
04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Інституту археології НАН України.
Автореферат розіслано "___" 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Петрашенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Калос Лімен (Прекрасна Гавань) — найбільший населений пункт античної епохи на узбережжi Каркінітської затоки в Західному Криму. На вiдмiну від багатьох безіменних античних укрiплень і поселень цього регіону його впевнено ідентифікують з реальною археологічною пам'яткою. З часу появи Калос Лімен став одним з тих місць, звiдки елліни почали освоювати землі Північно-Західної Таврики: з початку IV ст. до н. е. — iонійцями (ольвіополітами або жителями Керкiнiтiди), а з другої половини сторіччя— дорiйцями, вихідцями з Херсонеса Таврiйського. Зручне географічне і стратегічне положення містечка сприяло тому, що протягом часу свого існування воно поєднувало у собі функції не лише економічного, але й військово-політичного центру цiєї частини півострова. Спочатку Калос Лiмен був головним форпостом херсонесцiв на далекiй хорі поліса, а після захоплення скіфами у другій половині II ст. до н. е. перетворився на головний порт Кримської Скiфiї. Внаслідок цього в ньому відбувалось активне змішання різних етносів, завдяки чому було створено основу греко-варварської культурної спільності.
Унікальність пам'ятки полягає насамперед у тому, що тут надзвичайно добре збереглися не лише архітектурнi комплекси різного призначення, але й рiзноманітнi археологічнi матеріали. Дані стратиграфії, а також нарративнi та епіграфічні документи зі згадкою Калос Лiмена при комплексному підході в дослідженні дозволяють співставити їх з реальними подіями, що відбувались у давнину, а також визначити роль містечка в історії не лише Західного Криму, а й всього Північного Причорномор’я античної епохи.
Розкопки городища, що почалися з 30-х рр. ХХ ст., спочатку носили епізодичний і розвідувальний характер. Тому не було встановлено будiвельну і культурно-історичну періодизацію Калос Лiмена, його містобудівну структуру, характер фортифікаційних споруд, житлових і суспільних будівель. Це зашкодило створенню достовірної історичної моделі розвитку цього населеного пункту. Подібна лакуна на тлі добре вивчених Херсонеса і Керкiнiтiди, а також iнших поселень та городищ на узбережжі, вкрай негативно впливала на розробку проблеми еллінської колонізації Західного Криму, на питання становлення й розвитку Херсонеської держави, а також Кримської Скiфii. Останнє, у свою чергу, створювало значні проблеми у репродукуваннi отриманих раніше результатів на весь історичний процес у древнiй Тавриці в цілому. Загалом необхiднiсть спецiального узагальненого дослiдження Калос Лiмена, в основу якого покладено новi археологiчнi пам’ятки, i визначає актуальнiсть дисертацii.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КАЛОС ЛІМЕН У IV СТ. ДО Н. Е. - II СТ. Н. Е.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок