Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: МЕТОДИЧНІ І ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ Й АУДИТУ ХОЛДИНГОВИХ КОМПАНІЙ

МЕТОДИЧНІ І ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ Й АУДИТУ ХОЛДИНГОВИХ КОМПАНІЙ / сторінка 5

Назва:
МЕТОДИЧНІ І ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ Й АУДИТУ ХОЛДИНГОВИХ КОМПАНІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Показано, що облікова політика охоплює всі складові організації і методики обліку в холдингу. Її подано у двох аспектах: в широкому і вузькому розумінні. Облікова політика в широкому розумінні - управлінням обліком в холдинговій компанії, а у вузькому розумінні - це вибір підприємствами холдингу конкретної методики ведення обліку. Ми запропонували концептуальну модель облікової політики холдингу, яка передбачає: формування облікової політики як способу управління обліком в холдинговій компанії для досягнення основної мети; необхідність забезпечення бухгалтерською інформацією основних груп користувачів; поділу бухгалтерського обліку на фінансовий і управлінський; узгодженість організаційно-правової форми і структури компанії; узагальнення вимог МСБО і національних стандартів обліку.
На основі концептуальної моделі облікової політики ми розробили методику організації фінансового обліку холдингової компанії у формі організаційно-нормативної моделі. Відповідно до сформованої моделі облікової політики побудову системи обліку в холдинговій компанії доцільно здійснювати послідовно, за етапами (рис. 2). Ця методика використана у ВАТ „Південьзахіделектромережбуд” для розробки облікової політики холдингової компанії.
 
Рис. 2. Етапи організації системи обліку в холдинговій компанії
На підставі критичного аналізу зарубіжної і вітчизняної економічної літератури у дисертації запропоновано концепцію управлінського (внутрішньогосподарського) обліку, яка дозволяє визначити його як інформаційно–розрахункову систему, що поєднує сукупність форм і методів обліку, планування, контролю і аналізу, та спрямована на формування альтернативних варіантів прийняття управлінських рішень для забезпечення функціонування підприємства. Проведене дослідження показало, що концептуальною основою системи управлінського обліку, яка дозволяє врахувати особливості холдингових компаній є побудова її на основі бізнес–процесу холдингового управління у поєднанні з „базовими” (традиційними) системами управ-лінського обліку. На даній концептуальній основі розроблено модель формування системи управлінського обліку в холдинговій компанії (рис.3).
Рис. 3. Модель формування системи управлінського обліку в холдинговій компанії
В економічній літературі і в діловій практиці виділяють декілька основних фінансових механізмів взаємодії материнського і дочірніх підприємств. Ми вважаємо, що найбільше суті процесу холдингового управління, як управління вартістю акціонерного капіталу і активів через систему участі в капіталі дочірніх підприємств, відповідає варіант фінансового механізму, який передбачає: створення дочірніх підприємств як самостійних юридичних осіб; дочірні підприємства формують власну фінансову систему; материнське підприємство здійснює контроль за операціями і фінансовим механізмом дочірніх підприємств і визначає фінансові й інші нормативи діяльності дочірніх підприємств. Такий підхід, на нашу думку, є найбільш актуальним для української господарської практики. Сформований на основі системи участі і фінансової структури фінансовий механізм є основою для побудови системи управлінського обліку в холдингу. Система управлінського обліку холдингу повинна включати такі основні елементи: центри (зони) відповідальності; центри виникнення витрат; контрольовані показники; первинні документи управлінського обліку; облікові реєстри для групування даних; форми управлінської звітності; облікові процедури збору, обробки і подання інформації користувачам. Для того, щоб дані управлінського обліку формувалися цілеспрямовано, необхідно чітко визначити склад контрольованих показників за центрами відповідальності. Дана процедура передбачає:
1. Визначення основної мети діяльності материнської компанії, дочірніх підприємств, підрозділів, що охоплюються системою управлінського обліку.
2. Декомпозиція основної мети діяльності на її складові і задачі. У результаті декомпозиції формування набору задач, кожній з яких може бути визначений відповідний показник досягнення результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ І ОРГАНІЗАЦІЙНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ Й АУДИТУ ХОЛДИНГОВИХ КОМПАНІЙ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок