Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕЇ: 1986-1991

ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕЇ: 1986-1991

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕЇ: 1986-1991
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,28 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 321.01 (477)
Кулик Володимир Михайлович
ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕЇ:
1986-1991
Спеціальність 23.00.01 - теорія і історія політичної науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано
в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Майборода Олександр Микитович,
завідувач відділу етнополітології Інституту політичних і
етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, доцент
Картунов Олексій Васильович,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін Інституту
економіки, управління та господарського права
доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Гарань Олексій Васильович,
професор кафедри історії та політології Національного
Університету “Києво-Могилянська Академія”
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 9 березня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 252011, Київ, вул. Кутузова, 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, Київ, вул. Кутузова, 8, к. 218.
Автореферат розіслано 3 лютого 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Ю. А. Левенець
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Історія формування та розвитку українського опозиційного руху кінця 80-х - початку 90-х років, подолання монополії компартії та постання незалежної української держави досліджувалася протягом семи років незалежності майже винятково як історія подій, а не ідей. Виклад основних положень програмових документів Народного руху й новоутворених партій та інших важливих творів тогочасної політичної думки переважно правили для дослідників за ілюстрацію аналізу подій. Тимчасом до кінця зрозуміти причини, взаємозв’язок і наслідки тих подій, мотиви й методи їхніх учасників не можна, не аналізуючи ідеї, що їх висувала опозиція, а потім і влада, задля обґрунтування потреби змін конституційного устрою держави, її політичного та економічного курсу та мобілізації мас на здійснення цих змін. Досліджуючи формування та еволюцію уявлень про те, якою має бути українська держава, можна також з’ясувати зв’язок ідейних пошуків досліджуваного періоду та попередніх епох, деміфологізувати уявлення про використання ідеологами нової української державності минулого спадку й водночас побачити продовження їхніх пошуків в ідеях наступного, незалежницького періоду. Важливе значення має також - практично відсутній у працях з історії подій - аналіз “внутрішніх”, пов’язаних із характером самого опозиційного руху, причин, з яких не було повною мірою зреалізовано його демократичний потенціал, не виконано багатьох пунктів його програми, що відтак і сьогодні залишаються для українського суспільства актуальними.
Крім того, аналіз пропаґандистського використання державної ідеї українськими елітами в боротьбі за реалізацію своїх групових інтересів важливий для розуміння еволюції їхніх ідейних і політичних позицій у незалежницький період. Застосування широко вживаної в сучасній західній науці теорії дискурсу дає змогу пов’язувати проголошувані ідеї та здебільшого приховувані інтереси еліт, а також аналізувати сприйняття цих ідей масами.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Донедавна історія політичної думки не була в Україні окремою науковою дисципліною, а її окремі твори здебільшого розглядалися як відображення суспільно-політичних процесів. Одним із красномовних свідчень цього можна вважати той факт, що досі не опубліковано жодного цілісного монографічного викладу цієї історії - а донедавна не було навіть докладних досліджень спадщини окремих провідних постатей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЕВОЛЮЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ІДЕЇ: 1986-1991

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок