Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У КОНТЕКСТІ ТЕОРІЇ ВСЕЄДНОСТІ В.С. СОЛОВЙОВА

ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У КОНТЕКСТІ ТЕОРІЇ ВСЕЄДНОСТІ В.С. СОЛОВЙОВА

Назва:
ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У КОНТЕКСТІ ТЕОРІЇ ВСЕЄДНОСТІ В.С. СОЛОВЙОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Литовченко Наталія Петрівна
УДК 1( 091 ) (470)
ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У КОНТЕКСТІ
ТЕОРІЇ ВСЕЄДНОСТІ В.С. СОЛОВЙОВА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор філософських наук, професор
ГНАТЕНКО Петро Іванович,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ШЕВЧЕНКО Володимир Ісакович,
Чернігівський державний інститут економіки і управління, завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
МАЛІВСЬКИЙ Анатолій Миколайович,
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім.академіка В.Лазаряна, доцент кафедри філософії і соцілогії
Провідна установа: Донецький національний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м.Донецьк
Захист відбудеться “24” червня 2004 р. о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.11 при Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, 50, пров. Науковий, 13,тел. 460-095.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “18” червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення незалежної України в XXI столітті як складової частини цілісної світової системи, пошук національно-культурної і цивілізаційної ідентичності, глобалізація соціально-економічного і суспільно-політичного життя висувають на перший план проблеми національної психології, що мають важливе значення в розробці нових принципів співіснування народів і цивілізацій.
При осмисленні проблем психології міжнаціональних відносин, заснованих на єдиній загальнолюдській культурі, посилюється інтерес до творчої спадщини Володимира Сергійовича Соловйова. В історію філософської думки В.С.Соловйов увійшов як мислитель, що затверджує вселюдську єдність за допомогою глибокого за своїм задумом гуманістичного глобалізму, заснованого на моральних принципах, що мають за мету обов'язкове ставлення до людини як до цінності, незалежно від расової, національної, класової та іншої ознаки.
Слов'янофіли уперше винесли проблему національної психології на рівень самосвідомості, а В.С.Соловйов ставить за мету реалізацію оновленої християнським універсалізмом національної ідеї у суспільному житті. Ідея В.С.Соловйова про відновлення духовної інтеграції суспільства за допомогою християнської релігії, як об'єднуючої підстави, є і на сьогодні затребуваною. Сучасна суспільна свідомість виявляє глибоку зацікавленість до осмислення способів формування соловйовської синтетичної системи гармонічного життя космосу і національного духу за допомогою метафізики та етики.
В умовах духовної кризи українського суспільства, що виявляється в поділі українців на східних і західних, створюється ситуація для визрівання націоналізму, який руйнує єдність не тільки даної нації, але й гальмує процеси культурної інтеграції народів. В.С.Соловйов прагнув перебороти націоналізм і вивести націю з атмосфери замкнутості і спрямованості на себе на простори відкритості і любові по відношенню до інших народів. З цією метою він вносить у поняття “національна психологія” новий зміст: прогресивного розвитку національної самосвідомості, всесвітньої інтеграції народів, що має значення не тільки для практики побудови суспільного життя, але і для розвитку теорії та історії філософії.
За пошуком національної ідеї у теорії всеєдності ховаються важливі для сучасного суспільства моральні питання – про сенс життя, сенс існування нації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПСИХОЛОГІЇ У КОНТЕКСТІ ТЕОРІЇ ВСЕЄДНОСТІ В.С. СОЛОВЙОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок