Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАПОВІТ ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВОНАСТУПНИЦТВА В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

ЗАПОВІТ ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВОНАСТУПНИЦТВА В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

Назва:
ЗАПОВІТ ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВОНАСТУПНИЦТВА В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,99 KB
Завантажень:
504
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМЕНІ В.М. КОРЕЦЬКОГО
Шевчук Людмила Володимирівна
 
УДК 347.4
ЗАПОВІТ ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ
ПРАВОНАСТУПНИЦТВА
В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права імені В.М.Корецького Національної Академії Наук України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України
ШЕВЧЕНКО Ярославна Миколаївна,
інститут держави і права імені В.М.Корецького НАН України, завідуюча відділом.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
ХАРИТОНОВ Євген Олегович,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри
кандидат юридичних наук, доцент
БЕЗКЛУБИЙ Ігор Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “27” червня 2001 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Інституті держави і права імені В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права імені В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “25“ травня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Соціально-економічні перетворення українського суспільства значною мірою грунтуються на реформуванні цивільно-правових відносин. Цей надзвичайно складний процес пов'язаний у першу чергу з кардинальними змінами у відносинах власності, які тягнуть за собою і зміни у спадковому праві.
Зворотний зв'язок цього процесу проявляється у використанні регулятивного потенціалу спадкового права для досягнення бажаного економічного ефекту в суспільстві - заповідальна автономія як право особи розпоряджатися об'єктами приватної власності є значним стимулом накопичення майнових благ. Використання інституту заповіту як суттєвого регулятивного чинника, на користь загальних суспільних інтересів можна вважати одним із завдань реформи спадкового права.
Комплексний характер інституту спадкування за заповітом зумовлює ситуацію, коли поза увагою залишаються теоретичні проблеми юридичної природи заповіту як угоди, що є центральним юридичним фактом у юридичному складі спадкування за заповітом. Специфікою юридичної природи заповіту зумовлюється необхідність виділення спадкування за заповітом як окремого виду правонаступництва в цивільному праві.
У зв'язку з об'єктивною необхідністю законодавчого визначення основоутворюючих понять і категорій спадкового права особливої гостроти набуває проблема їх теоретичної розробки та концептуального підходу до інституту заповіту.
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена: необхідністю в умовах реформи цивільного права та формування відносин приватної власності в Україні визначення та однозначного розуміння базових категорій спадкового права, які є правовим обгрунтуванням переходу об'єктів приватної власності громадян у випадку їх смерті до інших осіб; необхідністю використання для поглибленого дослідження правової природи заповіту й особливостей правонаступництва при спадкуванні за заповітом законотворчих результатів і теоретичних розробок у галузі спадкового права зарубіжних країн, що дало б змогу на підставі порівняльного аналізу встановити зв'язки та взаємозалежності тих чи інших конструкцій спадкового права з відносинами власності; відсутністю у вітчизняній юридичній літературі фундаментальних досліджень правової природи заповіту як центрального юридичного факту юридичного складу спадкування за заповітом; наявністю лише фрагментарних досліджень радянського періоду і повною відсутністю сучасних теоретичних розвідок юридичної природи заповідального відказу як підстави сингулярного правонаступництва в цивільному праві; необхідністю комплексного підходу до проблеми дослідження взаємозалежності особливостей правонаступництва при спадкуванні за заповітом і його юридичних підстав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАПОВІТ ЯК ПІДСТАВА ВИНИКНЕННЯ ПРАВОНАСТУПНИЦТВА В ЦИВІЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок