Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ / сторінка 11

Назва:
ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

4. Сучасні об’єктивні реалії вимагають кардинального переосмислення ролі і місця міліції в суспільстві, її відповідальності за стан законності, правопорядку, охорони прав і свобод громадян. У зв’язку з цим, перш за все, необхідно прийняти Закон України „Про органи внутрішніх справ України”, в якому варто закріпити наступні положення: визначити загальні права й обов’язки осіб рядового і начальницького складу міліції; розширити обсяг соціально-правового захисту працівників міліції; конкретизувати правовий статус жінок, умови проходження ними служби в органах і підрозділах, а також регламентувати ряд інших важливих аспектів їх функціонування. Особливості сучасної діяльності працівників міліції України вимагають оновлення цілої низки законів України та інших нормативно-правових актів.
5. Вирішення проблеми соціального захисту істотно позначається на службовій діяльності працівників міліції, особливо в частині відшкодування моральних і матеріальних збитків, яких вони зазнають під час виконання службових обов’язків. У цьому зв’язку заслуговує на розгляд доповнення ст. 21-22 нині чинного Закону України “Про міліцію” таким положенням : “Моральна шкода (приниження честі, гідності, престижу, а також заподіяння шкоди здоров’ю, знищення майна та ін.), що призводить до морально-психологічних переживань і страждань. Матеріальна шкода, заподіяна працівнику міліції у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків, відшкодовується державою із статей витрат Бюджету в розмірі, що визначається з урахуванням у кожному конкретному випадку вини відповідача та інших обставин, передбачених законодавством України”. При цьому в нормативних актах мали б знайти відображення і конкретні положення, щодо: а) посилення відповідальності (як адміністративної, так і кримінальної) за вчинення протиправних дій відносно членів сім’ї працівника міліції, що були викликані виконанням ним службових обов’язків; б) надання переваги його свідченням перед свідченням цивільних осіб у випадку затримання останніх за порушення чинного законодавства; в) передбачення відповідальності громадян за зведення наклепу на працівника міліції з метою уникнення відповідальності за протиправні дії.
6. Суттєвою проблемою у службовій діяльності особового складу органів і підрозділів міліції залишається її оцінка за так званими „показниками”. Важливим є досвід поліції в зарубіжних країнах, де критерієм вважаються не показники, а рівень правового захисту та соціальної допомоги громадянам. Доцільно з цією метою розробити “Положення про службові обов’язки працівників органів внутрішніх справ”, що дозволило б чітко визначити обов’язки, вимоги, мету, принципи, форми, методи, завдання, а також права конкретного працівника міліції. Це дозволить конкретизувати роботу працівників міліції на займаній посаді і здійснити оцінку результатів його службової діяльності. Існує об’єктивна необхідність створення спеціальних апеляційних служб при всіх обласних управліннях внутрішніх справ, метою яких став би захист конституційних прав і свобод, честі і гідності кожного правоохоронця.
7. Проблема зміцнення законності і дисципліни значною мірою залежить від відбору, виховання і розстановки кадрів. У цьому аспекті назріла необхідність розробити „Основні концептуальні заходи щодо удосконалення відбору кадрів в ОВС”, де необхідно передбачити чіткий зворотний зв’язок між відомчими навчальними закладами МВС і практичними органами міліції та висновки про рівень професійної придатності, морально-психологічної і фізичної готовності молодого офіцера міліції.
Враховуючи актуальність проблеми, доцільно у ВНЗ МВС України ввести спеціальний навчальний курс „Проблеми законності і дисципліни та профілактики правопорушень в ОВС” , в зміст якого включити питання сучасних правових ідей, педагогіко-правових технологій та позитивного практичного досвіду.
8. Важливу роль у функціонуванні органів і підрозділів міліції, забезпеченні законності і дисципліни відіграє рівень їх управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок