Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ / сторінка 6

Назва:
ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Як складне політико-правове явище законність розглядається у контексті її взаємозв’язків зі всіма сферами і соціальними інститутами суспільства.
Отже, філософсько-правові ідеї законності в працях мислителів Західної Європи і України є важливим теоретико-правовим підґрунтям для сучасної науки і соціальної практики, орієнтиром ефективної діяльності всієї правоохоронної системи держави.
У підрозділі 1.2. Поняття законності і дисципліни та їх аналіз у службовій діяльності працівників міліції значна увага приділяється аналізу теоретичних підходів науковців щодо визначення понять „законність” і „дисципліна”. В результаті теоретичних розвідок автор дійшов висновку, що законність – це соціально-правове явище, що включає принципи, методи та режим суворого і неухильного дотримання і виконання норм права всіма учасниками суспільних відносин, спрямованих на захист політико-демократичного устрою держави, прав і свобод громадян України.
Законність і дисципліна працівників міліції матеріалізується в їх службовій діяльності, яка є сукупністю адміністративно-організаційних засобів і морально-психологічної готовності щодо виконання професійних функцій, які ґрунтуються на вимогах Конституції України, Законах України, Присязі працівника ОВС, наказах МВС України та статутах, спрямованих на суворе дотримання законності і дисципліни. Службова діяльність за своїм змістом і обсягом як вид входить до більш широкого родового поняття „діяльність”.
Службова діяльність володіє своїм змістом, формою, принципами і методами функціонування, які тісно взаємопов’язані із законністю і дисципліною працівників міліції.
У службово-професійній діяльності працівників ОВС, окрім законності, суттєву роль відіграє дисципліна. В дисертації розглядається діалектика зв’язку законності і дисципліни. Законність виступає підсумковим інтегративним критерієм оцінки службової діяльності працівників ОВС, а дисципліна – органічною складовою чітко визначеного нормативного режиму їх функціонування. Законність у правовій системі охоплює і впливає на більше коло її елементів, ніж дисципліна. Законність, без дисципліни в службовій діяльності працівників міліції просто не може себе реалізувати, остання – необхідний атрибут її існування і функціонування. Законність виявляє та оцінює зміст, стан і рівень дисципліни, отже, стосовно її, вона володіє більшим обсягом.
Дисципліна відіграє важливу роль в організаційно-адміністративному впорядкуванні діяльності всіх елементів і їх функціонуванні в державному механізмі. Її слід розрізняти через призму структурно-функціонального аналізу в зовнішньому і внутрішньому аспектах.
У роботі аналізуються соціально-правові суперечності, притаманні суспільним відносинам, та їх вплив на службову діяльність працівників міліції.
У підрозділі 1.3. Характеристика стану законності і дисципліни в службовій діяльності працівників міліції та їх вплив на забезпечення конституційних прав і свобод громадян автор аналізує стан законності і дисципліни, опираючись на принципи об’єктивності, науковості, послідовності, єдності історичного і логічного, теорії і практики.
Автором здійснена класифікація порушень законності і дисципліни працівниками міліції з урахуванням соціальної небезпеки і наслідків від неї. В першу чергу це стосується: 1) рядового і молодшого начальницького складу; 2) середнього начальницького складу; 3) старшого і вищого начальницького складу.
Аналіз прорахунків в адміністративній службі працівників міліції підтверджує недостатню ефективність застосування ними адміністративного законодавства. Поряд із упущеннями в професійній підготовці цієї категорії працівників, на фахових недоліках у їх службовій діяльності істотно позначається недосконалість чинного законодавства. Цим фактом та з іншими, проаналізованими в дисертації, засвідчено, що детермінантою існування цих недоліків є сукупність об’єктивних і суб’єктивних чинників. До чинників об’єктивного порядку можуть бути віднесені: по-перше, соціально-економічні умови (загальні соціально-економічні негаразди в державі, а як наслідок – недостатній рівень матеріального і соціального захисту працівників міліції); по-друге, недоліки і суперечливий характер нормативно-правової бази; по-третє, недосконалість організаційно-управлінських структур; по-четверте, недоліки у підборі, розстановці та вихованні кадрів; по-п’яте, низький рівень правової свідомості, культури і поведінки як громадян, так і частини правоохоронців, їх соціально-правовий захист, недоліки в адміністративно-управлінській сфері МВС України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок