Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ / сторінка 8

Назва:
ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
подібних випадків).
Не тільки злочини, що вчиняються стосовно міліції, а й адміністративні проступки мають суспільно-небезпечний характер. Так, згідно із статистичними даними МВС України, впродовж 1999-2002 р. щодо працівників міліції вчинено 189713 проступків, притягнуто до відповідальності 186696 осіб, що становить 98% від загальної кількості зареєстрованих випадків вчинення адміністративних проступків зазначеної категорії, з них до адміністративного арешту притягнуто 11346 осіб (61%); оштрафовано 51158 (28%); застосовано виправні роботи до 3964 осіб (2%).
Соціально-правовий захист працівників правоохоронних органів слід розглядати в трьох аспектах: 1) захист як громадян, згідно з Конституцією України; 2) захист як соціального інституту представників держави; 3) соціально-правовий захист у внутрішньо-системних відносинах.
Суттєвим чинником, що негативно впливає на морально-психологічний стан особового складу, в тому числі – на забезпечення законності, є призупинення пільг, а також недостатнє фінансування ОВС.
Серед складних соціальних потреб, з якими зіткнулися працівники міліції, – проблема житла. Обмеженість фонду оплати праці та невирішеність соціальних проблем стають причиною недоукомплектування особового складу і, як наслідок, – значний некомплект у службах і підрозділах, в основному, адміністративної служби міліції.
Прогалини і суперечності в соціально-правовій політиці породили багато аномалій, серед яких суттєвою проблемою залишається обов’язковість державного особистого страхування.
У багатьох країнах світу реалізується і ефективна система професійного захисту поліцейського. Дисертант наводить приклади з практики, що склалася, зокрема, у США та в Російській Федерації.
Правовий захист працівників міліції у зв’язку з його професійно-службовою специфікою має низку обмежень, закріплених у відповідних нормативно-правових актах, і варто, на нашу думку, продовжувати пошук щодо їх компенсації працівникам міліції. Автор дисертації робить висновок, що незадовільна соціально-правова захищеність створює серйозні підстави для деформації професійної і правової свідомості та поведінки працівників міліції.
У підрозділі 2.3. Політичні, морально-психологічні і релігійні чинники та їх роль у зміцненні законності і дисципліни серед працівників міліції зазначається, що в політичній організації суспільства, міліція є невід’ємною і важливою частиною. І хоча міліція є деполітизованою, це не означає її абсолютне відсторонення від політики. Навпаки, міліція своєю службовою діяльністю відіграє важливу роль в реалізації політики держави. Міліція як вид несе в собі родові якості держави, її зовнішньої і внутрішньої політики, з державою її пов’язують численні внутрішні зв’язки: структурні (як частина і ціле), генетичні (створюються державою і функціонує як її інститут), функціональні (виконує функції держави із забезпечення правопорядку), юридичні (діє відповідно з вимогами Конституції та нормативно-правовими актами), економічні (веде боротьбу із злочинністю в економічній сфері, впливає на стан економічної стабільності), ідеологічні (захист конституційного ладу держави і його політико-правове обгрунтування), виховні (виховання у громадян поваги до закону, нормативно-правових приписів тощо).
На дотримання і зміцнення законності та дисципліни в органах і підрозділах мають вплив морально-психологічні чинники. Тільки опираючись на методологію вивчення об’єктивних причин і умов та суб’єктивно-психологічних факторів поведінки, працівники міліції можуть краще розуміти дію тих чи інших психологічних механізмів, що негативно впливають на мотиваційну спрямованість працівника у його службовій діяльності.
У дисертації аналізується роль характеру емоційно-вольової сфери та інших суб’єктивних чинників на стан поведінки правоохоронця. Наголошено, що суттєву роль у процесі адаптації працівника до умов служби та його службової діяльності відіграє колектив, сім’я та соціальне оточення. Аналіз взаємин між працівниками міліції свідчить про значну роль керівника-начальника у створенні здорового морально-психологічного клімату в колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЗАКОННІСТЬ У КОНТЕКСТІ ПРОФІЛАКТИКИ ПРАВОПОРУШЕНЬ В СЛУЖБОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МІЛІЦІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок