Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З СТІЛЬНИКОВИМ КОРДІЄРИТОВИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ

ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З СТІЛЬНИКОВИМ КОРДІЄРИТОВИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ

Назва:
ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З СТІЛЬНИКОВИМ КОРДІЄРИТОВИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ВЕЛИЧКО СВІТЛАНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 628.161.2:546.72
ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З СТІЛЬНИКОВИМ КОРДІЄРИТОВИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ
Спеціальність 05.23.04 – Водопостачання , каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: Тугай Ярослав Анатолійович
кандидат технічних наук, доцент кафедри інженерних систем будівель і споруд інституту післядипломної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: ХОРУЖИЙ ПЕТРО ДАНИЛОВИЧ
доктор технічних наук, професор, завідувач відділом сільськогосподарського водопостачання та каналізації інституту гідротехніки і меліорації Української Академії аграрних наук;
КРИВОНОГ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник відділу гідродинаміки гідротехнічних споруд інституту гідромеханіки Національної Академії наук України.
Провідна установа: Національний університет водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України (м. Рівне).
Захист дисертації відбудеться 06.06. 2007р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.07 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 319.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31.
Відгуки на автореферат просимо надсилати у двох примірниках за підписом, завіреним печаткою організації, на адресу: 03680, м. Київ, Повітрофлотський просп., 31, КНУБА, Вчена рада.
Автореферат розісланий 03.05.2007р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., професор Василенко О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З метою покращення забезпеченості населення якісною питною водою все більш актуальним є використання підземних вод, які більш захищені від антропогенного впливу ніж поверхневі. В той же час підземні води в деяких областях України характеризуються підвищеним вмістом заліза (більше 0,3мг/дм3). Надмірна кількість заліза у питній воді негативно впливає на стан здоров’я людини, спричиняє появу неприємного запаху, каламутності, забарвлення води, призводить до заростання водопровідних труб.
Найбільш розповсюдженим методом знезалізнення води є фільтрування крізь зернисте завантаження з природних чи штучних матеріалів з швидкістю фільтрування до 10м/год. Недоліком фільтрування крізь насипне завантаження є значне зростання втрат напору за рахунок зменшення пористості в результаті накопичення осаду в порах завантаження та як результат скорочення фільтроциклу; забивання розподільчої системи дрібними частками завантаження та поступова втрата завантаження за рахунок винесення часток з робочої зони. Для видалення з води іонів заліза використовуються технології та установки, запроектовані на велику продуктивність та вхідну концентрацію іонів заліза С01 2,5мг/дм3.
В сучасних умовах стрімко зростає частка локальних об’єктів, що вимагає нових технологічних рішень, розрахованих на малу продуктивність. Для установок малої продуктивності (Q< 1м3/год) з концентрацією іонів заліза до 2,0 мг/дм3 найбільш сприйнятним є стільникове кордієритове завантаження, що дозволяє збільшити швидкість фільтрування води та економічну ефективність установки, зменшити втрати напору в установці. Однак відсутність наукового обґрунтування та методики інженерного розрахунку основних технологічних параметрів знезалізнення підземних вод на стільникових кордієритових фільтрах не дозволяє широко використовувати такий метод. Тому проблема розробки технологій знезалізнення підземних вод з концентрацією до 2,0 мг/дм3, які дозволяють інтенсифікувати процес видалення забруднювача, надійних в експлуатації, простих в обслуговуванні з мінімальними будівельними та експлуатаційними витратами є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗНЕЗАЛІЗНЕННЯ ПІДЗЕМНИХ ВОД НА ФІЛЬТРАХ З СТІЛЬНИКОВИМ КОРДІЄРИТОВИМ ЗАВАНТАЖЕННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок