Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ ТА ДРАМАТУРГІЇ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1902 – 1923 рр.

ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ ТА ДРАМАТУРГІЇ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1902 – 1923 рр.

Назва:
ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ ТА ДРАМАТУРГІЇ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1902 – 1923 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,33 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
КОВАЛИК МАРИНА ОЛЕКСІВНА
УДК 821.161.2 – .09 Винниченко
ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ ТА ДРАМАТУРГІЇ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1902 – 1923 рр.
Спеціальність 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Михида Сергій Павлович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, доцент кафедри української літератури та журналістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Мороз Лариса Захарівна,
Інститут літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України,
провідний науковий співробітник.
кандидат філологічних наук, доцент
Хархун Валентина Петрівна,
Ніжинський державний педагогічний університет імені М. Гоголя, доцент кафедри української літератури.
Захист відбудеться “19” жовтня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 при Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка 1, зал засідань.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського держаного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка 1, зал засідань).
Автореферат розіслано 17 вересня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Гольник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Письменницька спадщина В. Винниченка далека від однозначної оцінки, що спричинює різноаспектність наукової рецепції, необхідність подальшого дослідження його індивідуального стилю, художнього методу, особливостей образного мислення, мистецької лабораторії, світоглядної концепції тощо.
Вже на початку минулого століття творчість В. Винниченка стала предметом осмислення у працях М. Данька, І. Кончіца, М. Могилянського, О. Полуяна, П. Христюка. У 20-х роках ХХ ст. з’являються дослідження О. Гермайзе й А. Річицького. Розвиткові винниченкознавства у складні роки “забуття” митця прислужилися роботи, написані вченими діаспори Р. Багрій-Пікулик, Д. Гусаром-Струком, Г. Костюком, І. Лисяком-Рудницьким, Л. Онишкевич, С. Погорілим, та ін. Українське вітчизняне літературознавство долучається до осягнення особистості та доробку письменника лише з кінця 80-х років. Протягом останніх десятиліть ХХ та на початку ХХІ століття лави винниченкознавців поповнили В. Гуменюк, Т. Гундорова, І. Дзеверін, М. Жулинський, І. Кошова, С. Михида, Л. Мороз, В. Панченко, Г. Сиваченко, В. Хархун, С. Хороб, П. Федченко та багато інших.
Нині є усі підстави говорити про винниченкознавство як про багатовекторну галузь сучасної літературознавчої науки. Один із напрямів її розвитку цілковито випливає з авторських інтенцій до розкриття проблем феміністичного плану: емансипації і рівності жінки, статевого конфлікту, сексуальних взаємини, котрі були визначальними для митця у 1902 – 23-му роках – добі його активних пошуків і знахідок у сфері етики, естетики, моралі.
Сучасні літературознавці відзначають неординарність та неоднорідність жіночих образів В. Винниченка, адже митець постійно шукав і відкривав нові психологічні моделі, варіанти поведінки, занурювався у стихію природного в людині, вивчав способи і шляхи самореалізації жінки у новому (революційному) суспільному просторі. Саме це й стало одним з основних чинників багатства та розмаїтості жіночих образів у його творчості.
Про необхідність створення типології винниченківських героїнь неодноразово йшлося у працях І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ ЖІНОЧИХ ХАРАКТЕРІВ У ПРОЗІ ТА ДРАМАТУРГІЇ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА 1902 – 1923 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок