Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості управління фінансовими ресурсами в умовах ринкових відносин (на прикладі лікувальних установ) Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економіки

Особливості управління фінансовими ресурсами в умовах ринкових відносин (на прикладі лікувальних установ) Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економіки

Назва:
Особливості управління фінансовими ресурсами в умовах ринкових відносин (на прикладі лікувальних установ) Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 336.6 : 614.2
Ломикін Ігор Анатолійович
Особливості управління фінансовими ресурсами в умовах ринкових відносин (на прикладі лікувальних установ)
Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
академік НАН України,
заслужений діяч науки і техніки України
Чумаченко Микола Григорович,
Інститут економіки промисловості НАН
України, головний науковий співробітник
відділу проблем управління виробництвом.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України (м. Київ), завідувачка відділу
дослідження проблем розвитку і розміщення
галузей соціальної сфери;
кандидат економічних наук, доцент
Шутов Михайло Михайлович,
Донецький державний медичний університет
ім. М.Горького Міністерства охорони здоров'я України (м. Донецьк), доцент кафедри
вищої освіти і управління охороною здоров'я.
Провідна установа: - Донецька державна академія управління
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
кафедра менеджменту в невиробничій сфері
Захист відбудеться “02“ липня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий 01.06.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективне функціонування соціальної сфери, включаючи охорону здоров'я, знаходиться в безпосередній залежності від стану економіки, розвитку виробничої сфери, нормалізації процесів формування і розподілу фінансових ресурсів, у першу чергу державного бюджету.
Докорінна зміна суспільно-економічних відносин, перехід від державної власності до багатоукладної економіки обумовили спад виробництва, зниження реальної величини фінансових ресурсів держави і підприємств усіх форм власності. Відбулося соціальне розшарування суспільства, різко погіршився матеріальний стан більшості населення.
Після тривалого періоду кризового стану в 1999-2000 рр. досягнуто стабілізації, яка перейшла в економічне зростання, що, однак, знаходиться на низькому рівні: обсяг виробництва в 2000 р. відносно 1990 р. становив тільки 62,9%, ВВП - 53%. Спостерігається падіння частки доходів зведеного бюджету України у ВВП, а також тенденція “очищення” державного бюджету від багатьох статей витрат соціальної спрямованості й переміщення їх на регіональний рівень. У той же час розподіл статей доходів здійснюється на користь державного бюджету, і це є однією з причин обмежених можливостей місцевих бюджетів у фінансуванні соціальної сфери.
При обмежених бюджетних ресурсах держава не може забезпечити потреби у фінансуванні охорони здоров'я, що функціонує з дефіцитом матеріальних і фінансових ресурсів. Незважаючи на те, що абсолютна величина бюджетного фінансування охорони здоров'я в країні зростає: у 1999 р. - 3,8 млрд. грн., у 2000 р. - 4,9; на 2001 р. передбачалося 5,1 млрд. грн., частка ВВП на охорону здоров'я скорочується. Якщо в 1995 р. вона становила 3,3%, у 1998 - 3,5%, то в 1999 р. - 2,9, у 2000 - 2,8, у 2001 - 2,7%, у той час як ВООЗ визначила цю величину в розмірі 8%. Недостатнє фінансування охорони здоров'я в Україні визначив скорочення обсягів і зниження якості медичних послуг, погіршення здоров'я і зменшення чисельності населення і трудового потенціалу. Стан, що склався, вимагає удосконалення управління фінансовим забезпеченням установ охорони здоров'я, пошуку додаткових і стабільних джерел фінансування галузі.
Слід зазначити, що при високому науковому рівні публікацій з цієї важливої проблеми, її окремі аспекти залишаються недостатньо дослідженими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості управління фінансовими ресурсами в умовах ринкових відносин (на прикладі лікувальних установ) Спеціальність 08.02.03 - Організація управління, планування і регулювання економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок