Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІННІСТЬ, СТРУКТУРА І СПЕКТР РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ АКТИВНИХ ЯДЕР ГАЛАКТИК ЗА СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ НА РАДІОТЕЛЕСКОПАХ

ЗМІННІСТЬ, СТРУКТУРА І СПЕКТР РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ АКТИВНИХ ЯДЕР ГАЛАКТИК ЗА СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ НА РАДІОТЕЛЕСКОПАХ

Назва:
ЗМІННІСТЬ, СТРУКТУРА І СПЕКТР РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ АКТИВНИХ ЯДЕР ГАЛАКТИК ЗА СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ НА РАДІОТЕЛЕСКОПАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Вольвач Олександр Євгенович
УДК 524.7
ЗМІННІСТЬ, СТРУКТУРА І СПЕКТР РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ
АКТИВНИХ ЯДЕР ГАЛАКТИК ЗА СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ НА РАДІОТЕЛЕСКОПАХ
Спеціальність 01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримській астрофізичній обсерваторії Міністерства освіти і науки України, АР Крим.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
 
Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти і науки України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАН України,
Ізотов Юрій Іванович,
Головна астрономічна обсерваторія НАН України,
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук,
Вавилова Ірина Борисівна,
Астрономічна обсерваторія Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків
Захист відбудеться " 4 " квітня 2003 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, вул. акад. Заболотного, 27, м. Київ, МСП, 03680). Початок засідань о 10 годині.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Головної астрономічної обсерваторії НАН України (ГАО НАН України, вул. акад. Заболотного, 27, м. Київ, МСП, 03680).
Автореферат розісланий " 25" лютого 2003 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук ВАСИЛЬЄВА І.Е.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Радіогалактики і квазари - віддалені космічні об'єкти, дослідження яких має фундаментальне і прикладне значення. Потужне енерговиділення при відносно малих розмірах областей робить їх доступними для спостережень на величезних космологічних відстанях, а розуміння фізики цих об'єктів дозволяє уточнити уявлення про еволюцію Всесвіту.
Спостерігаючи гранично вилучені квазари, велика частина яких у картинній площині нерухома, на мілісекундному рівні, протягом сотень років, метод радіоінтерферометрії з наддовгими базами (РНДБ) дозволяє, з точністю до довжини хвилі, вимірювати відстані між наземними пунктами, рознесеними на тисячі кілометрів один від одного. Отримані величини горизонтальних і вертикальних рухів РНДБ станцій становлять принциповий інтерес для теорії глобальної тектоніки літосферних плит.
Радіоастрономічні дослідження структури та змінності активних ядер галактик (АЯГ) та квазарів розпочалися близько 35 років тому, але тільки в останні роки стало можливим одержання високоякісних радіоспектрів і радіозображень сотень позагалактичних джерел, в основному, за двох причин: завдяки покращенню чутливості і роздільної кутової здатності радіотелескопів та створенню систем апертурного синтезу, включаючи глобальну радіоінтерферометричну мережу з наддовгими базами. Роль радіоастрономії в дослідженні компактних небесних об'єктів неможливо переоцінити, тому що саме методика РНДБ дозволяє досягти роздільної кутової здатності в десятки мікросекунд і вище.
Дані комплексних багаточастотних досліджень, одержаних за допомогою одиночних антен та мереж РНДБ, дають змогу вивчати властивості АЯГ, проводити повноцінний, значимий статистичний аналіз характеристик (спектрів, компактних і протяжних радіоструктур, їхніх змінностей і поляризацій) великої кількості позагалактичних об'єктів.
Важливою задачею, що пов'язана з координатними вимірами з максимально високою точністю (до 0.0001''), є також визначення довжин і параметрів орієнтації баз між пунктами РНДБ з метою дослідження тривимірних рухів точок земної кори.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до наукового плану Кримської астрофізичної обсерваторії (КрАО). Дослідження проводилися в рамках наукових тем “ЯГА” (№ 0101U002332 Держ. реєстрації) та “Інтерферон” (№ 0101U002333 Держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЗМІННІСТЬ, СТРУКТУРА І СПЕКТР РАДІОВИПРОМІНЮВАННЯ АКТИВНИХ ЯДЕР ГАЛАКТИК ЗА СПОСТЕРЕЖЕННЯМИ НА РАДІОТЕЛЕСКОПАХ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок