Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження) / сторінка 16

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Слід зазначити, що величина корегованого інтервалу QTс у діабетичних тварин, що отримували плацебо, істотно підвищувалася порівняно з інтактним контролем (P<0,05), тоді як застосування фенсукциналу призводило до його нормалізації, що корелює з даними інших авторів про зниження величини цього інтервалу при використанні антиоксидантів, зокрема, ?-ліпоєвої кислоти (Сергієнко О.О., Урбанович А.М., 1999).
Таким чином, можна констатувати, що фенсукцинал проявляє позитивний вплив на функціональну активність серцево-судинної системи та гальмує розвиток діабетичної кардіопатії у тварин із експериментальною інсуліновою недостатністю, що може бути підставою для його клінічного застосування у хворих на ЦД з макросудинною патологією.
Визначення можливих молекулярних механізмів реалізації антидіабетичних властивостей фенсукциналу. Проведені дослідження дозволили виявити наявність у фенсукциналу широкого спектра антидіабетичних властивостей: стимулюючого ефекту щодо регенерації та збереження функціональної активності панкреатичних бета-клітин, захисної дії щодо розвитку абсолютної інсулінової недостатності прямого бета-цитотоксичного та аутоімунного генезу, здатності до зниження метаболічних проявів синдрому інсулінорезистентності, ангіопротекторного та антиатерогенного ефектів.
Можливі молекулярні механізми реалізації комплексної антидіабетичної активності фенсукциналу досліджувалися з урахуванням сучасних уявлень про патофізіологічні та патобіохімічні зміни, які лежать в основі розвитку ЦД та його судинних ускладнень.
Останнім часом усе більше уваги приділяється ролі функціональних порушень однієї з найбільш важливих для життєдіяльності клітини органел – мітохондрії, у патогенезі інсулінової недостатності та діабетичних ангіопатій.
Дослідження впливу фенсукциналу на біоенергетичні процеси та перекисне окислення ліпідів у мітохондріях печінки щурів із стрептозотоциновим діабетом показало, що введення препарату запобігає розвитку “оксидативного стресу”, про що свідчив вміст гідроперекисів (0,320±0,029) проти (0,552±0,042) нмоль МДА/мг білка (Р<0,001) та активність глутатіонредуктази (40,3±2,2) проти (29,7±4,5) нмоль НАДФН/ мг білка/ хв (Р<0,01), які не відрізнялися від відповідних показників у інтактних тварин.
Антиоксидантний ефект фенсукциналу в мітохондріях також супроводжувався істотним збільшенням швидкості АДФ-стимульованого дихання V3 при використанні в якості субстрату глутамату з малатом та сукцинату відносно показників у групі діабетичного контролю (P<0,05). Крім того, застосування фенсукциналу також спричиняло вірогідне підвищення (P<0,05) швидкості окислення ФАД-залежного субстрату – сукцинату в метаболічному стані чотири (за Чансом – V4), що свідчить про поліпшення процесів окисного фосфорилювання під впливом препарату (табл. 6).
Таким чином, отримані результати дозволяють зробити висновок про те, що введення фенсукциналу призводить до поліпшення функціонального стану мітохондрій печінки щурів із стрептозотоциновим діабетом, нормалізуючи швидкість дихання та рівень продуктів вільно-радикального окислення ліпідів.
Ураховуючи гіпотезу, яка розглядає нормалізацію мітохондріального рівня вільних радикалів як один із способів ослаблення деструктивної дії гіперглікемії (Nishikawa Т. et al., 2000), перспективними є клінічні дослідження фенсукциналу як фармакологічного засобу для лікування ЦД та його судинних ускладнень.
Вважається, що ендотеліальні дисфункції, які виступають головним чинником в розвитку діабетичних ангіопатій, виникають унаслідок модифікації гіперглікемією цілої низки ферментативних реакцій, зокрема, пов’язаних із активацією альдозоредуктази, протеїнкінази С, полі (АДФ-рибозо) полімерази (Hink U., Li H., Mollnan H., 2001).
У той же час активація процесів неферментативного глікозилювання, які залежать від концентрації глюкози та тривалості гіперглікемії, також істотно впливає на погіршення ендотеліальних функцій за умов ЦД. Слід зазначити, що не тільки кінцеві, але й початкові та проміжні (Амадорі) продукти неферментативного глікозилювання спричиняють ендотеліальні дисфункції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок