Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження) / сторінка 18

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

6.
Використання фенсукциналу відвертає розвиток первинної (не індукованої гіперглікемією) інсулінорезистентності, відтвореної введенням дексаметазону. Пре-вентивний ефект фенсукциналу реалізується за рахунок поліпшення ліпідного обміну та зниження інтенсивності ліпідної пероксидації.
7.
Уведення фенсукциналу запобігає розвитку вторинної інсулінорезистентності в щурів зі стрептозотоциновим діабетом, що є результатом наявності у сполуки не тільки виразних антиоксидантних властивостей, а й позитивного впливу на секреторну функцію панкреатичних бета-клітин.
8.
Фенсукцинал гальмує метаболічні прояви синдрому інсулінорезистентності, індукованого хронічним уведенням фруктози, за рахунок поліпшення толерантності до вуглеводів та підвищення чутливості до інсуліну, зниження рівня жирних кислот і тригліцеридів у сироватці крові, пригнічення вільно-радикального окислення ліпідів та глюконеогенезу в печінці експериментальних тварин.
9.
Фенсукцинал ослаблює розвиток діабетичної нефропатії та ретинопатії у тварин із абсолютною та відносною інсуліновою недостатністю внаслідок поліпшення глюкозного гомеостазу, гемореологічних показників, нормалізації ліпідного обміну та оксидативного статусу.
10.
Фенсукцинал проявляє антиатерогенний ефект у кролів із дитизоновим діабетом, знижуючи концентрацію НЕЖК, тригліцеридів, ЛПНГ-ХС та підвищуючи рівень ЛПВГ-ХС і активність зв’язаного з ЛПВГ антиоксидантного ферменту – параоксонази.
11.
Молекулярні механізми комплексної антидіабетичної дії фенсукциналу, можливо, пов’язані з поліпшенням біоенергетичних процесів і пригніченням оксидативного стресу в мітохондріях та зниженням неферментативного глікозилювання в діабетичних тварин.
12.
Виявлені фармакологічні властивості фенсукциналу зумовлюють доцільність його клінічної апробації як препарату для гальмування клінічної маніфестації
цукрового діабету 1 типу, корекції інсулінорезистентних станів, у тому числі метаболічного синдрому, запобігання або ослаблення діабетичних мікро- та макроангіопатій.
СПИСОК ПРАЦЬ, ОПУБЛІКОВАНИХ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1.
Изменения оболочек глаза при экспериментальном диабете и их фармакологическая коррекция / Л.Т. Кашинцева, Э.В. Мальцев, Н.Е.Думброва,
В.В. Полторак, А.И. Гладких, Н.И. Горбенко, Н.И. Нестерук, С.И. Ильина // Офтальмол. журн. – 1997. – № 5. – С. 366-371. (Дисертантом здійснено поста-
новку експерименту, біохімічні дослідження, статистичну обробку даних та їх аналіз).
2.
Ренопротекторний ефект фенсукциналу у кролів з абсолютною інсуліновою недостатністю / В.В. Полторак, Н.І. Горбенко, О.І. Гладких, О.В. Іванова // Ендокринологія. – 1999. – Т. 4, № 2. – С. 128-134. (Дисертантом особисто здійснено постановку експерименту, біохімічні дослідження, статистичну обробку даних, їх аналіз та оформлення у вигляді статті).
3.
Превентивний вплив фенсукциналу на розвиток нефропатії у щурів з інсулін-незалежним цукровим діабетом / Н.І. Горбенко, В.В. Полторак, О.І. Гладких,
О.В. Іванова // Буковинський мед. вісн. – 1999. – Т. 3, № 4. – С. 150-156. (Дисертантом особисто здійснено постановку експерименту, біохімічні дослідження, статистичну обробку даних, їх аналіз та оформлення у вигляді статті).
4.
Протективний ефект фенсукциналу щодо розвитку дитизонового діабету у кролів / Н.І. Горбенко, В.В. Полторак, О.І. Гладких, О.В. Іванова // Вісн. фармації. – 2000. – Т. 21, № 1. – С. 44-46. (Дисертантом особисто здійснено постановку експерименту, біохімічні дослідження, статистичну обробку даних, їх аналіз та оформлення у вигляді статті).
5.
Синтез та гіпоглікемічна активність похідних 3-аміно-1,2,4-триазоліл та 1,2,4-триазоло[1,5-a]піримідин-2-іл-сукцинамінових кислот / В.В. Ліпсон,
Н.І. Горбенко, В.В. Полторак, М.Г. Широбокова, О.В. Іванова,
Т.М. Карножицька, С.М. Десенко, В.Д. Орлов, М.В. Корольова // Фізіологічно активні речовини. – 2000. – Т. 30, № 2. – С. 4-9. (Дисертантом особисто здійснено постановку фармакологічних досліджень, статистичну обробку даних, їх аналіз та оформлення у вигляді статті).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок