Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження) / сторінка 3

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано в Інституті проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України відповідно до планів науково-дослідних робіт: „Розробка і впровадження нових антидіабетичних лікарських засобів – похідних янтарної кислоти”,
№ держреєстрації 0196U010248; „Пошук сполук з антидіабетичними властивостями серед арил- та гетарилпохідних янтарної кислоти та розробка на їх основі нових лікарських засобів”, № держреєстрації 0100U001600; „Фенсукцинал – перспективний засіб для попередження та гальмування клінічної маніфестації інсулін-залежного (тип 1) цукрового діабету”, № держреєстрації 0197U014644. Автор дисертаційної роботи був відповідальним виконавцем усіх вищезазначених НДР.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – експериментально обґрунтувати наявність у низькотоксичного похідного янтарної кислоти – фенсукциналу комплексної антидіабетичної дії, спрямованої на головні патогенетичні ланки цукрового діабету та його судинних ускладнень.
Для досягнення зазначеної мети в роботі поставлено низку завдань:
1.
Розробити теоретичні основи для оптимізації пошуку серед похідних янтарної кислоти антидіабетичних засобів, які б відвертали або гальмували розвиток
мікро- та макроангіопатій.
2.
Оцінити логіко-структурними методами за допомогою комп’ютерних програм можливий спектр антидіабетичних властивостей оригінальних хімічних сполук.
3.
Обґрунтувати вибір серед похідних янтарної кислоти фенсукциналу, як найбільш перспективної субстанції з антигіперглікемічним та антиоксидантним ефектом для подальшого вивчення в якості потенційного антидіабетичного препарату.
4.
Визначити антидіабетогенний вплив фенсукциналу за умов хімічно-індукованої абсолютної інсулінової недостатності.
5.
Оцінити вплив фенсукциналу на розвиток інсулінорезистентності різного генезу.
6.
Вивчити вплив фенсукциналу на регенерацію та функціональну активність панкреатичних бета-клітин за умов їх субтотальної деструкції.
7.
Дослідити вплив фенсукциналу на розвиток діабетичних мікро- та макроангіопатій у тварин з відносною та абсолютною інсуліновою недостатністю.
8.
Визначити можливі молекулярні механізми реалізації антидіабетичних властивостей фенсукциналу (вплив на біоенергетичні процеси, перекисне окислення ліпідів та неферментативне глікозилювання за умов експериментального ЦД).
Об’єкт дослідження – пероральна фармакологічна корекція основних патогенетичних ланок ЦД та його судинних ускладнень.
Предмет дослідження – функціональна активність панкреатичних бета-клітин, інсулінорезистентність, діабетичні мікро- та макроангіопатії у тварин із інсуліновою недостатністю різного генезу на тлі застосування фенсукциналу та препаратів порівняння, антидіабетичні властивості похідних янтарної кислоти.
Методи дослідження – біохімічні, біофізичні, радіоімунологічні, імунофер-
ментні, гістологічні, фармакологічні, логіко-структурні та статистичні.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі експериментально обґрунтовано концепцію перспективності мультифакторної антидіабетичної терапії, згідно з якою створена теоретична та методична основа для розробки нових антидіабетичних засобів, які не тільки впливають на головні патогенетичні ланки ЦД, але й істотно знижують основні чинники ризику серцево-судинної патології.
Уперше за допомогою комп’ютерної системи PASS (Prediction of Activity Spectra for Substances) було проведено логіко-структурну оцінку можливого спектра біологічної дії нових похідних янтарної кислоти, що спрямована на ключові патогенетичні ланки ЦД і його судинних ускладнень, та обґрунтована перспективність пошуку антидіабетичних сполук серед вищезазначеного хімічного ряду. За результатами первинного фармакологічного скринінгу виявлено нові сполуки з антигіперглікемічною та антиоксидантною дією, визначено закономірності зв’язку хімічної структури із біологічною активністю для амідів та імідів янтарної кислоти. Встановлено наявність виразної дозозалежної антиоксидантної та антигіперглікемічної активності для сполуки з ряду діамідів янтарної кислоти – фенсукциналу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок