Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження) / сторінка 4

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Уперше визначено стимулюючий вплив фенсукциналу на регенерацію панкреатичних бета-клітин та збереження їх функціональної активності після субтотальної деструкції стрептозотоцином у неонатальному віці.
Показано, що фенсукцинал проявляє антидіабетогенний ефект, захищаючи панкреатичні бета-клітини від аутоімунної деструкції, спричиненої введенням низьких доз стрептозотоцину, та від бета-цитотоксичної дії дитизону.
Встановлено превентивний ефект фенсукциналу щодо розвитку первинної інсулінорезистентності, індукованої дексаметазоном, та вторинної інсулінорезистентності, що виникає внаслідок тривалої гіперглікемії після ін’єкції стрептозотоцину.
Доведено гальмуючий вплив фенсукциналу на метаболічні прояви синдрому інсулінорезистентності, відтвореного за допомогою хронічного введення фруктози у щурів.
Визначено, що пероральне застосування фенсукциналу послаблює розвиток діабетичної нефропатії та ретинопатії за умов абсолютної та відносної інсулінової недостатності.
Показано, що фенсукцинал проявляє антиатерогенний ефект та гальмує прояви діабетичної кардіопатії у тварин із абсолютною інсуліновою недостатністю.
Уперше встановлено можливі молекулярні механізми реалізації комплексних антидіабетичних властивостей фенсукциналу, пов’язані з поліпшенням біоенерге-
тичних процесів і пригніченням оксидативного стресу в мітохондріях та зниженням неферментативного глікозилювання в діабетичних тварин.
Поглиблено концепцію щодо ролі оксидативного стресу в розвитку інсуліно-резистентності, ЦД та його судинних ускладнень.
Практичне значення одержаних результатів. Результати експериментального дослідження антидіабетичних властивостей фенсукциналу знайшли відображення в матеріалах доклінічного вивчення препарату, на основі яких було отримано дозвіл Фармакологічного комітету МОЗ України на проведення I фази клінічних випробувань (протокол № 9 від 28.11.96 ) та дозвіл Державного фармакологічного центру МОЗ України на проведення II фази клінічних випробувань (протокол № 9 від 26.10.00).
Встановлені закономірності зв’язку „фармакологічна дія – хімічна будова” серед похідних янтарної кислоти використовуються в навчальних програмах з медичної хімії на кафедрі органічної хімії Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна, кафедрі фармакології Національного фармацевтичного університету та кафедрі фармакології і токсикології Харківської державної зооветеринарної академії.
Отримані дані щодо перспективності застосування природних та синтетичних антиоксидантів з метою профілактики та лікування ЦД застосовуються у відповідних лекційних курсах на кафедрі ендокринології та дитячої ендокринології Харківської медичної академії післядипломної освіти.
Розроблено нові методологічні підходи для визначення комплексних антидіабетичних властивостей оригінальних хімічних речовин, включені до монографії "Доклінічне дослідження лікарських засобів" (За редакцією О.В. Стефанова, Дер-жавний фармакологічний центр, Київ, 2001).
Результати досліджень, які знайшли відображення в патенті № 37895А, упроваджено на ВАТ "Фармацевтична фірма "Здоров'я", що організовує промислове виробництво фенсукциналу (акт від 04.11.2000).
Особистий внесок здобувача. Автором особисто на основі аналізу літератури було визначено напрямок, мету й завдання дослідження; самостійно розроблено методологію досліджень, виконано фармакологічні, біохімічні та біофізичні дослідження, проведено статистичну обробку отриманих даних та аналіз усього матеріалу, сформульовано основні положення та висновки. Автор безпосередньо брав участь у експериментальному моделюванні ЦД та інсулінорезистентності, у визначенні вмісту інсуліну в сироватці крові та мікроальбумінурії. Гістологічні та морфометричні дослідження підшлункової залози були проведені в лабораторії фармакології Інституту проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського АМН
України, електронно-мікроскопічні дослідження нирки – у лабораторії патоморфології Інституту медичної радіології ім. С.П. Григор’єва АМН України під керівництвом к.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок