Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження) / сторінка 8

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Скринінг похідних янтарної кислоти на предмет виявлення антигіперглікемічної дії проводили на щурах із порушеною толерантністю, яку відтворювали за допомогою дексаметазону. Встановлено, що бета-фенілетиламід 2-оксисукцинанілової кислоти (фенсукцинал) знижує рівень інтегральної глікемії під час тесту толерантності до глюкози більш ніж на 30 % порівняно з групою, що отримувала плацебо (Р<0,05). Слід відзначити, що за ступенем виразності антигіперглікемічної дії ця речовина не поступалася глібенкламіду.
Відповідно до гіпотези, яка розглядає оксидативний стрес як першопричину індукованих гіперглікемією біохімічних порушень (підвищеного утворення продуктів посиленого глікозилювання, збільшення метаболізму глюкози по гексозаміновому і поліоловому шляху, а також активації протеїнкінази С та транскрипційного
фактору Nf-kB), що призводять до розвитку діабетичних ангіопатій, використання антиоксидантних препаратів може бути одним із оптимальних напрямків фармакотерапії ЦД та його судинних ускладнень (Nishikawa T. et al., 2000).
У результаті фармакологічного скринінгу на моделях in vitro та in vivo було встановлено, що найбільш виразна антиоксидантна активність притаманна сполукам з ряду діамідів янтарної кислоти. Серед останніх максимальну антиоксидантну активність (72,171,13) %, яка перевершує дію вітаміну Е (51,913,79) %, (Р<0,05), спостерігали при введенні фенсукциналу як на моделі оксидативного стресу in vivo (хімічно-індукований токсичний гепатит), так і на моделі окислення ліпопротеїнів яєчного жовтка in vitro, де загальна антиоксидантна активність фенсукциналу в концентрації 100 мкМ була на рівні (93,071,03) %.
Дослідження антиоксидантних властивостей фенсукциналу також проводилися за умов ферментативного (індукованого НАДФН) та неферментативного (індукованого аскорбатом) ПОЛ, яке оцінювалося за накопиченням МДА в печінці конт-рольних мишей та тварин з низькодозовим стрептозотоциновим діабетом (модель абсолютної інсулінової недостатності). Встановлено, що використання фенсукциналу в дозі 25 мг/кг маси тіла протягом двох тижнів призводить до пригнічення як
ферментативного (5,460,54) проти (8,700,68) ммоль МДА/мг білка (Р<0,01), так і неферментативного ПОЛ (1,930,22) проти (7,790,70) ммоль МДА/мг білка (Р<0,001), підвищеного за умов діабету, що може бути результатом одночасного впливу сполуки як на стан мембран, так і на активність електрон-транспортних ланцюгів. У той же час, слід відзначити, що НАДФН-залежне ПОЛ пригнічувалося
меншою мірою, ніж аскорбат-індуковане, що свідчить про наявність у фенсукциналу більш виразних властивостей “пастки” вільних радикалів.
Максимальна антигіперглікемічна та антиоксидантна активність, яка була
визначена для похідного янтарної кислоти – фенсукциналу, стала підставою для його розширеного доклінічного вивчення як потенційного антидіабетичного засобу.
Вплив фенсукциналу на регенерацію та функціональну активність
панкреатичних бета-клітин у щурів із неонатально-індукованим стрептозотоциновим діабетом. Відомо, що на момент клінічної маніфестації ЦД 1 типу внаслідок аутоімунної деструкції зостається лише 10 % панкреатичних бета-клітин, а за умов ЦД 2 типу глюкотоксичність та ліпотоксичність також спричиняють поступове погіршення функції та загибель інсулінпродукуючих клітин, що неминуче призводить до посилення інсулінової залежності. В зв’язку з цим одним із напрямків запобігання та ослаблення інсулінової недостатності може бути стимулювання регенерації та гальмування деструкції панкреатичних бета-клітин.
Вивчення можливого впливу фенсукциналу на регенерацію панкреатичних
бета-клітин після їх субтотальної деструкції проводили на моделі неонатально-індукованого стрептозотоцинового діабету. Отримані дані дозволяють зробити
висновок про те, що використання фенсукциналу в дозі 5 мг/кг маси тіла проявляє помірний вплив на проліферацію панкреатичних бета-клітин, тоді як підвищення дози до 25 мг/кг дає змогу констатувати виразний стимулюючий ефект. Так, число та площина острівців Лангерганса при використанні фенсукциналу в дозі 25 мг/кг зростали більш, ніж у чотири рази порівняно з діабетичним контролем (P<0,05), що вдвічі перевищує фармакологічну дію препарату порівняння – нікотинаміду в аналогічній дозі (P<0,05).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок