Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження) / сторінка 9

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,90 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Збільшення дози фенсукциналу до 50 мг/кг маси тіла не призвело до по-
дальшої інтенсифікації репаративних процесів та сприяло гіпертрофічному росту острівців. Таким чином, доза фенсукциналу 25 мг/кг може бути визначена як максимально ефективна, тобто мінімальна доза, яка дозволяє отримати максимальну терапевтичну дію.
Слід зазначити, що застосування фенсукциналу в усіх дозах, на відміну від нікотинаміду, супроводжувалося зниженням рівня МДА в гомогенатах печінки діабетичних щурів (P<0,05), а в дозах 25 та 50 мг/кг сприяло вірогідному підвищенню вмісту жиророзчинних вітамінів (А, Е та бета-каротину), тоді як при введенні нікотинаміду достовірно зростав тільки рівень вітаміну Е (P<0,01).
Виявлений стимулюючий вплив фенсукциналу на регенерацію панкреатичних бета-клітин у поєднанні з антиоксидантними властивостями зумовлює перспективність його використання для гальмування розвитку інсулінової недостатності.
Оскільки останнім часом з'явилися повідомлення про можливість компенсації за допомогою похідних янтарної кислоти порушень в окисленні глюкози, що призводять до енергетичного виснаження бета-клітин (Malaisse W.J., 2001), важливо було дослідити вплив фенсукциналу на функціональний стан панкреатичних бета-клітин після їх субтотальної деструкції стрептозотоцином.
При оцінці секреторної активності ізольованих панкреатичних острівців у щурів із неонатально-індукованим стрептозотоциновим діабетом було показано, що
застосування фенсукциналу запобігає розвитку функціональної неповноцінності бета-клітин на всіх етапах еволюції абсолютної інсулінової недостатності, про що свідчила адекватна секреторна реакція на підвищений рівень глюкози через 2, 5 і 14 діб після індукції діабету (рис. 1).
Встановлено, що введення фенсукциналу запобігає індукованому стрептозотоцином підвищенню МДА в печінці експериментальних тварин на етапі макси-мального підйому гіперглікемії (через 2 доби після індукції діабету), а також призводить до зниження цього показника на 5 добу експерименту порівняно з діабетичним контролем (P<0,05). Антиоксидантний ефект фенсукциналу в цьому випадку може бути зумовлений впливом останнього на вміст відновленого глутатіону, підвищення якого спостерігалося через 2 доби (210,0±3,1) проти (148,5±15,7) мг%, (Р<0,01) та 5 діб (222,0±10,3) проти (181,5±4,8) мг%, (Р<0,01) після введення стрептозотоцину порівняно з відповідними контрольними групами діабетичних тварин.
Таким чином, отримані результати свідчать про те, що застосування фенсукциналу запобігає розвитку функціональної неповноцінності панкреатичних бета-клітин у процесі еволюції абсолютної інсулінової недостатності в щурів із неона-
тально-індукованим стрептозотоциновим діабетом. Виявлений превентивний ефект препарату реалізується, можливо, за рахунок його стимулюючого впливу на регенеративні процеси в інсулінпродукуючому апараті підшлункової залози, а також підвищення активності антиоксидантної системи захисту в діабетичних тварин.
Антидіабетогенні властивості фенсукциналу за умов хімічно-індукованої абсолютної інсулінової недостатності. На сьогодні накопичено достатньо даних, які свідчать про наявність у панкреатичних острівців репаративних та захисних механізмів, що можуть забезпечити виживання бета-клітин після токсичних та ауто-імунних атак.
Рис. 1 Вплив фенсукциналу та нікотинаміду на секрецію інсуліну ізольовани-ми панкреатичними острівцями за умов інкубації з 5 мМ (а) та 15 мМ (б) глюкозою в різні строки після індукції неонатального стрептозотоцинового діабету:
* – вірогідність змін порівняно з групою "діабет+плацебо" (P<0,05);
** – вірогідність змін порівняно з групою "діабет+нікотинамід" (P<0,05).
Виходячи з цього, розробка пероральних препаратів, які сприятимуть підвищенню системи захисту бета-клітин та/або зниженню їх антигенності в “перед-діабетичний період” відкриє нові можливості для запобігання або затримки клінічної маніфестації ЦД 1 типу.
У результаті досліджень антидіабетогенного ефекту фенсукциналу на моделі низькодозового стрептозотоцинового діабету з аутоімунним генезом абсолютної інсулінової недостатності було показано, що профілактичне введення препарату
сприяє зниженню базальної гіперглікемії (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ПОХІДНОГО ЯНТАРНОЇ КИСЛОТИ – ФЕНСУКЦИНАЛУ В ТЕРАПІЇ ЦУКРОВОГО ДІАБЕТУ ТА ЙОГО СУДИННИХ УСКЛАДНЕНЬ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок