Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИБАКТЕРІАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНДУКТОРІВ ІНТЕРФЕРОНУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ

АНТИБАКТЕРІАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНДУКТОРІВ ІНТЕРФЕРОНУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ

Назва:
АНТИБАКТЕРІАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНДУКТОРІВ ІНТЕРФЕРОНУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,90 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУK УКРАЇНИ
IНСТИТУТ МIКРОБIОЛОГIЇ І ВIРУСОЛОГIЇ iм. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ТИМОШОК Наталія Олександрівна
УДК 578.245:616.03:612.112.3+579.24:615:33:636.2.035
АНТИБАКТЕРІАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНДУКТОРІВ ІНТЕРФЕРОНУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ
03.00.07 — мiкробіологiя
А в т о р е ф е р а т
дисертацї на здобуття наукового ступеня
кандидата бiологiчних наук
К И Ї В — 2 0 0 2


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Iнституті мікробіології і вірусології
ім. Д.К.Заболотного НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Спiвак Микола
Якович, Iнститут мiкробiологiї і вірусології
iм.Д.К.Заболотного НАН України, завідувач
відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів
Офіцйіні опоненти: доктор біологічних наук, професор Руденко Адель
Вікторівна, Інститут урології та нефрології
АМН України, завідувач лабораторії
мікробіології і вірусології;
доктор медичних наук Шапіро Анатолій
Веніамінович, Інститут епідеміології та
інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського
АМН України, головний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра мікробіології та загальної
імунології, Міністерство освіти України, м.Київ
Захист вдбудеться “ 25 “ вересня 2002 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (03143, м. Київ, вул. Заболотного,154)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, м. Київ, 03143, вул. Заболотного,154
Автореферат розісланий “ 1 ” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час лiкарськi препарати інтерферонів (IФН), як природних, так і рекомбiнантних, успiшно використовуються в медичній та ветеринарнiй практицi, де їх застосовують для профiлактики та лiкування iнфекцiйних захворювань та пiдвищення iмунобiологiчної реактивностi організму. Показаннями для призначення імунотропних препаратів в комплексній терапії інфекцій, які викликані вірусно-бактеріальними асоціаціями є неефективність загальноприйнятих методів лікування, а також важкий перебіг захворювань та наявність ускладнень, що пов’язане з формуванням імунологічної недостатності клітинної та гуморальної ланки імунітету. Відомо, що несприятливий перебіг інфекційного захворювання призводить до супресії синтезу інтерферонів, що вказує на доцільність включення до комплексної терапії хворих препаратів ІФН або індукторів ІФН ( Єршов, 1996; Руденко та ін., 2000).
Індуктори ІФН - це препарати які здатні привести в дію власну інтерферон-продукуючу систему організму (Співак та ін., 1998). Можливість використання індукторів ІФН стала очевидною пiсля встановлення факту синтезу IФН практично усіма клітинами організму. Необхідно відзначити і ту обставину, що внаслідок перехрещення шляхів активації генів ІФН і цілого ряду цитокінів, індуктори ІФН стимулюють продукцію інших цитокінів, які відіграють важливу роль у регуляції імунореактивності організму. Тому, цілеспрямований науково обґрунтований пошук препаратів, які індукують ендогенний ІФН та мають виражену антиінфекційну дію і на сьогодні залишається надзвичайно актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота відповідає плану науково-дослідних робіт Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, виконувалась у відповідності з тематикою відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, а також в межах Державної програми “Імунопрофілактика населення” на 1993-2000р.р. та за темами” Держ.N0196Г018119 "Вивчити вплив iнтерферону та його iндукторiв на формування імунозапальних процесів з метою розробки рекомендацій для установ охорони здоров'я".
Мета дослідження: Пошук нових індукторів інтерферону та вивчення їх антибактеріальної ефективності з метою використання в комплексній терапії вірусно-бактеріальних захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНТИБАКТЕРІАЛЬНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНДУКТОРІВ ІНТЕРФЕРОНУ РІЗНОГО ПОХОДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок