Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток бібліотечної професії в Україні: сучасні концепції та напрями

Розвиток бібліотечної професії в Україні: сучасні концепції та напрями

Назва:
Розвиток бібліотечної професії в Україні: сучасні концепції та напрями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,75 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
КОНЮКОВА ІРИНА ЯНІВНА
УДК 02 (477)
Розвиток бібліотечної професії в Україні:
сучасні концепції та напрями
07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ЧАЧКО АДА СЕМЕНІВНА,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри педагогіки і психології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
КУЛЕШОВ СЕРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, завідувач відділом документознавства
кандидат педагогічних наук, доцент
ПАШКОВА ВАЛЕНТИНА СТЕПАНІВНА,
Центр інформаційних ресурсів Відділу преси,
освіти та культури посольства США в Україні,
директор
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства і бібліографії
м.Харків, Міністерство культури і мистецтв України
Захист відбудеться “_____”_______________”2002 року о ______ годині на засіданні спеціалізованої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133. м.Київ, вул.Щорса,36).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133. м.Київ, вул.Щорса,36).
Автореферат розісланий ”_____” _______________ 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес демократизації суспільного життя, нові вимоги до рівня культурного та інформаційного обслуговування населення, реорганізація системи освіти зумовлюють необхідність осмислення наукових засад кожної професії, в тому числі – бібліотечної. Конституція України гарантує вільний доступ до інформації, широкі можливості міжнародного фахового співробітництва, що сприяє встановленню демократичних поглядів на бібліотечно-інформаційну діяльність та утвердженню практики міжособистісної взаємодії бібліотекаря і читача як рівних партнерів. Зміни вихідних політичних та економічних засад культури, освіти, науки, художньої творчості впливають на цінності та норми в інших сферах соціуму. Досвід країн, в яких відбулися реформи, свідчить про здатність суспільства, опанувавши продуктивні технології, узгодити інноваційні проекти з власним соціально-культурним середовищем країни.
Потужним чинником змін стає інформатизація, яка впливає на функції та структуру бібліотечно-інформаційної діяльності, професійну свідомість бібліотекарів, вимагає уточнення змісту і напрямів розвитку бібліотечної професії, а отже – і відповідних досліджень. Ознайомлення з дисертаціями, монографіями, іншими науковими працями засвідчує загальну публікаторську активність у висвітленні цієї проблематики. Теоретичне узагальнення існуючих напрацювань необхідне насамперед для наукового обгрунтування підходів до фахової освіти і професійного виховання бібліотекарів на сучасному етапі розвитку бібліотечної професії і у змінюваному майбутньому.
З середини 1999 року у зарубіжних та вітчизняних фахових виданнях з'являється все більше публікацій, які засвідчують, що бібліотекарі активно включилися в процес інформатизації, опановують нові технології, умови та правила діяльності, залучають до обслуговування користувачів нових категорій, зокрема – анонімних та дистанційних. Нині бібліотекарі працюють одночасно в традиційному та новітньому інформаційному просторі, заснованому на електронних технологіях.
В дисертації проаналізовані праці українських бібліотекознавців та бібліографознавців, які плідно працюють в цій багатоаспектній проблематиці: Т.Долбенко, В.Загуменної, В.Ільганаєвої, А.Корнієнка, С.Кулешова, Н.Кушнаренко, В.Медвєдєвої, О.Матвієнко, В.Пашкової, Л.Петрової, М.Сенченка, В.Скнар, М.Слободяника, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток бібліотечної професії в Україні: сучасні концепції та напрями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок