Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Застосування пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному аналізі

Застосування пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному аналізі

Назва:
Застосування пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному аналізі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,75 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Український державний хіміко-технологічний університет
Блажеєвський Микола Євстахійович
УДК 543.42.062:623.459.44
Застосування пероксидних похідних карбонових кислот
у хімічному аналізі
02.00.02 – аналітична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної та колоїдної хімії Національного фармацевтичного університету Міністерства охорони здоров’я України, м. Харків.
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
ГРИЗОДУБ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
ДП „Науково-експертний фармакопейний центр”, м. Харків,
директор
доктор хімічних наук, професор
ЧМИЛЕНКО ФЕДІР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедри аналітичної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
ТРОХИМЧУК АНАТОЛІЙ КОСТЯНТИНОВИЧ
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, м. Київ,
провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії
Провідна установа: ТНК „Інститут монокристалів” НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “10” листопада 2006 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна,8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна,8).
Автореферат розісланий “26 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініелле І.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хімія пероксидних сполук продовжує стрімко розвиватися. Дедалі ширше застосовуються органічні пероксиди в наукових дослідженнях і промисловій практиці. Особливу увагу привертають до себе пероксидні похідні карбонових кислот: висока реакційна здатність та різноманітність властивостей обумовили їх широке використання у хімічному аналізі. Пероксидна група -О–О- визначає особливості поводження органічних пероксидів і в першу чергу їх оксидаційну здатність.
Пероксикислотне окиснення використовують переважно для встановлення структури білків, алкалоїдів, у функціональному аналізі ненасичених сполук, в кінетичних методах для визначення металів, в синтетичній органічній хімії тощо. Домінуюче місце продовжує займати класичний напрямок, заснований на здійсненні процесу окиснення за посередництвом ароматичних кислот в середовищі органічних розчинників. Поряд з цим автором даної роботи в низці праць було показано, що для визначення деяких третинних аліфатичних амінів у водному середовищі з успіхом можуть бути використані відносно тривкі вищі аліфатичні дипероксикарбонові кислоти, які містять одразу два реакційноздатних пероксидних угрупувань. Однак започаткований метод здійснення пероксикислотного окиснення у водному середовищі не був поширений на інші нітрогеновмісні сполуки. Більше того, дотепер залишалася не з’ясованою можливість застосування аліфатичних пероксикарбонових кислот для кількісного визначення тіоалкоголів і тіоетерів. Не знайшла використання в практиці аналізу можлива їх диференціююча окиснююча здатність щодо різноманітних за природою нуклеофільних центрів в одній молекулі (наприклад, атому сульфуру та нітрогену) та нереалізована потенційна можливість зміни оксидаційних властивостей пероксикарбонових кислот в залежності від кислотності середовища їх водних розчинів.
Ще порівняно мало прикладів застосування у практиці хімічного аналізу реакцій пергідролізу (ацилюючих сполук з гідроген пероксидом в лужному середовищі), а також високочутливих хемілюмінесцентних реакцій, в яких як проміжні продукти утворюються реакційноздатні пероксидні похідні карбонових кислот тощо. Отже, можливості методу пероксикислотного окиснення в практиці хімічного аналізу сульфуро- та (або) нітрогеновмісних органічних сполук тощо за функціональними групами реалізовані в даний час недостатньо.
Очевидно, що здійснення системних досліджень стосовно встановлення механізмів і кінетичних особливостей перебігу пероксикислотного окиснення у водному середовищі, а відтак подальший пошук нових аналітичних реакцій та умов їх проведення, які можуть бути покладені в основу кількісних визначень, є актуальною проблемою, вирішення якої дозволить опрацювати новий метод хімічного аналізу – пероксикислотометрію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Застосування пероксидних похідних карбонових кислот у хімічному аналізі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок