Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

Назва:
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СЛАВ’ЮК Ростислав Анатолійович
УДК 338. 436: 338.24.021.8: 338. 246.025.2
АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ
(РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування
і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів підприємств і кредиту Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України, м. Луцьк
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор ЛАГУТІН Василь Дмитрович, Київський національний торго-вельно-економічний університет, завідувач кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, академік Української академії аграрних наук САБЛУК Петро Трохимович, Інститут аграрної економіки Української академії аграрних наук, директор;
доктор економічних наук, професор, академік АН Вищої школи України МИХАСЮК Іван Романович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри економіки підприємства;
доктор економічних наук, професор КЛИМЕНЮК Микола Миколайович, Академія муніципального управління, завідувач кафедри менеджменту.
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міні-стерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ соціальної політики та розвитку споживчого ринку, м. Київ
Захист відбудеться “29травня 2003 р. о 1530 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “24квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Панчишин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування нової системи господарювання в Україні пов’язане зі зростанням підприємницької активності в усіх сферах економіки. Аграрний бізнес в економіці ринкового типу, без сумніву, відіграватиме визначальну роль. Всебічний аналіз результатів трансформації аграрного сектора економіки показує, що причини суперечливості процесів і результатів реформ криються не лише у відсутності практичного досвіду здійснення таких змін, а й у відсутності науково обґрунтованої стратегії управління формотворчими процесами.
До числа проблем, які потребують нових методологічних підходів щодо їх вивчення і вирішення, належить проблема формування нового типу відносин агропромислової інтеграції і виникнення на цій основі асоційованих форм бізнесу. У зв’язку з цим актуальним є обґрунтування вибору трансформаційної та пореформеної моделей сільського господарства України.
Аграрний бізнес є органічним структурним елементом ринкової економіки. Цей сектор завжди відігравав роль необхідної передумови створення ринкового середовища. Саме аграрні реформи приводили до подальшої демократизації будь-якого суспільства. Така специфіка та своєрідне функціональне призначення аграрного бізнесу набувають особливого значення для країн, які йдуть шляхом відтворення ринкової системи господарювання на селі. Здатність аграрного бізнесу до структуроутворення ринку висуває завдання його відродження та ставить у число першочергових заходів реформування економіки України.
Роль та функції аграрного бізнесу з огляду на його загальноекономічні позиції полягають не тільки у тому, що він є одним із важливих дійових факторів економічного розвитку суспільства. Його важливою функцією є сприяння формуванню диверсифікованої інфраструктури національного ринку, що, в свою чергу, спонукає підприємства різних галузей економіки до поглиблення інтеграційних процесів із сільським господарством. У результаті цього стає можливим трансформація моделі агропромислового комплексу у високоінтегровану національну систему аграрного ринку зі збереженням і примноженням агропромислового капіталу і зміцненням продовольчої безпеки країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Реферат на тему: АСОЦІЙОВАНІ ФОРМИ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ (РИНКОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ І ПРОБЛЕМИ РЕГУЛЮВАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок